Heroku'da Discord bot database nasıl kullanılır?

GhosT1

Hectopat
Yer
Republic of Margarin
Daha fazla  
Meslek
Oyuncu
Merhaba arkadaşlar. Ben botum için bir database yazdım ve GitHub'a bot ile beraber atıp heroku ile çalıştırdım. Ancak heroku kaynaklı bir sorun olarak Database'ye kaydediyor ancak yeniden başladığında database.Json'daki her veri siliniyor. Mongodb geçeyim dedim hesabımı açtım falan derken kullanmayı bilmediğim için kullanamadım ve internettede buna uygun hiçbir şey bulamadım. Kendi PC'm de bota giriş yaptırtıyorum ancak hataya düşüyor, hatayı çözsem nasıl kullanacağım bilmiyorum. Bildiğimiz dB gibi dB. Yaz falan o var mı bilmiyorum o yüzden kullanamadım. Heroku'da kendi database'mi nasıl kullanabilirim? Mongodb kullanmayı öğretecek varsa öğretebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben botum için bir database yazdım ve GitHub'a bot ile beraber atıp heroku ile çalıştırdım. Ancak heroku kaynaklı bir sorun olarak Database'ye kaydediyor ancak yeniden başladığında database. Json'daki her veri siliniyor. Mongodb geçeyim dedim hesabımı açtım falan derken kullanmayı bilmediğim için kullanamadım ve internettede buna uygun hiçbir şey bulamadım. Kendi PC'm de bota giriş yaptırtıyorum ancak hataya düşüyor, hatayı çözsem nasıl kullanacağım bilmiyorum. Bildiğimiz dB gibi dB. Yaz falan o var mı bilmiyorum o yüzden kullanamadım. Heroku'da kendi database'mi nasıl kullanabilirim? Mongodb kullanmayı öğretecek varsa öğretebilir.

Suleyman hocamın da dediği gibi "quick.db" kullanabilirsiniz ancak "quick.db" indirmesinde çeşitli problemler yaşıyorsunuz. Bunun altarnetifi olan "wio.db, plasma-dB" gibi alternatifleri kullanabilirsiniz.

Suleyman hocamın da dediği gibi "quick.db" kullanabilirsiniz ancak "quick.db" indirmesinde çeşitli problemler yaşıyorsunuz. Bunun altarnetifi olan "wio.db, plasma-dB" gibi alternatifleri kullanabilirsiniz.

wio.db'de çok fazla sorun yaşadım API error gibi, quick.db'dede yaşadım fakat wio.db kadar değildi.

Repl. İt geçtim ve sorun çözüldü. Uptimerobot ile 7/24 yaptım DB'ye veri kaydediyor mu diye denediğimde kaydettiğini gördüm. Cevap veren herkese teşekkürler. Ancak herokuda 14 ping alırken repl. İt'te 50 ping alıyorum ama DB'ye veri kaydetmesinden önemli değil. Tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı