Steam Hesabıma başka ülkeden girilmeye çalışıldı

KeremKara255

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, gece saatlerinde başka bir ülkeden girilmeye çalışıldı bir kod geldi sonrasında hemen şifremi değiştirdim. Şu an çok endişeliyim, nereden bulmuş olabilirler, korkmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, gece saatlerinde başka bir ülkeden girilmeye çalışıldı bir kod geldi sonrasında hemen şifremi değiştirdim. Şu an çok endişeliyim, nereden bulmuş olabilirler, korkmalı mıyım?
Kod gelmesi sıkıntı tabii ki ama şifrenizi değiştirdikten sonra yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ayrıca hesap hırsızlıklarında steam destek veriyor fazla endişe etmeyin.

3. taraf bir siteye hesap bilgilerinizi mi girdiniz? Girmediyseniz cihazınıza virüs bulaşmış olabilir. Eğer cihazınızda virüs varsa şifrenizi değiştirmeniz işe yaramaz, güvenilir bir antivirüs programıyla bilgisayarınızı tarayın.

knk sen yine şifre değiştirirken klavyeyi okuyan virüsler için şifrenin bazı kısımlarını imleç yerini mouse ile değiştirip oluşturmayı deneyebilirsin endişen varsa bi çözene dek kendini biraz daha garantileyebilmek adına.

Virüs taraması yaptıktan sonra Steam şifrenizi daha zor yapıp unutkansanız bulmanız için sadece sizin görebileceğiniz bir yere yazarak hesabınızı biraz daha güvenliğe alabilirsiniz.
Bir daha böyle bir şey olmaması için tanınmayan ve onaylanmayan kaynaklardan gelen dosyaları yüklememeye, açmamaya ve bu kaynaklar ile ilgilenmemeye gayret gösterin.

Teşekkürler.

Google'dan cihazlarıma baktım kendi telefonumda ve bilgisayarımda açık Gmail'e girebilseler girlerdi şimdiye herhalde.

Şifreyi değiştirip 2FA mutlaka kurun.

Kod geldiğini görümce şifremi değiştirip telefonuma kurdum teşekkür ederim.

Kanka sen yine şifre değiştirirken klavyeyi okuyan virüsler için şifrenin bazı kısımlarını imleç yerini mouse ile değiştirip oluşturmayı deneyebilirsin endişen varsa bir çözene dek kendini biraz daha garantileyebilmek adına.

Şimdi Kaspersky'le hızlı ve tam tarattım hiçbir şey çıkmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı