Hesaplara virüs girdikten sonra ne yapılmalı?

Swerp

Decapat
Merhaba, direkt konuya gireyim. Bilgisayarıma indirdiğim programlar sebebiyle virüs girmiş ve neredeyse Steam hesabım falan çalınmış Steam hesabımı çalmışlar ama Google'ı çalamamışlar. Steam için destek talebi attım kabul olur mu ve şimdi ne yapmalıyım, beklemeli miyim sadece?

Merhaba, direkt konuya gireyim. Bilgisayarıma indirdiğim programlar sebebiyle virüs girmiş ve neredeyse Steam hesabım falan çalınmış Steam hesabımı çalmışlar ama Google'ı çalamamışlar. Steam için destek talebi attım kabul olur mu ve şimdi ne yapmalıyım, beklemeli miyim sadece?

Tüm hesapları koruma altına alın.

Formatlayın cihazı. Google şifrenizi de değiştirin.

Bu tarz durumlarda anti virüs kurup şifre dahi değiştirmeyin. O pc ile artık hiçbir işlem yapmayın. Bilgisayarın başka sürücüsü varsa format sonrası tekrar bulaşma ihtimali de mevcut. Dolayısıyla komple tüm HDD ye atmanız gerekmekte. Ya da format esnasında silin o sürücüyü yedekleri vb. aldıktan sonra.

Telefondan şifrelerinizi değiştirin.

Bu tarz durumlarda anti virüs kurup şifre dahi değiştirmeyin. O PC ile artık hiçbir işlem yapmayın. Bilgisayarın başka sürücüsü varsa format sonrası tekrar bulaşma ihtimali de mevcut. Dolayısıyla komple tüm HDD'ye atmanız gerekmekte. Ya da format esnasında silin o sürücüyü yedekleri vb. aldıktan sonra.

Telefondan şifrelerinizi değiştirin.

Merhaba tam Steam için destek talebi yollarken dediğiniz gibi aklıma geldi ve temiz bir format attım şu an destek talebi yolladım telefonumdan Steam için yardımınız için teşekkürler.

Merhaba bilgisayarı şu an formatlıyorum ancak bir şey soracağım Steam hesabım için attığım talebi kabul ederler mi?
Benim bildiğim hesap kurtarma problemlerinde sana sorular sorucaklar hesabın sana olduğuna dair kanıtlar, bunlar mesela ilk satın alımın, kredi kartının 4 hanesi vb. Bunları cevaplamalısın, hesabı çalan adam umarım oyunlarını kütüphaneden kaldirmamistir.

Geri
Yukarı