Hi res Wireless Audio nedir?

Eskopya27

Centipat
Bluetooth'lu hi res sertifikalı bir müzik kulaklığı alacağım. Bu kulaklığa müzik açacak cihazda da hi res olması gerekiyor sanırım. Bu yüzden telefon alacağım. 2 türlü sertifika var biri hi res diğeri hi res Wireless Audio. Hangisini seçmeliyim ve bu wirelless Audio normal hi Res'den farkı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hi Res Audio: Yüksek Çözünürlüklü Ses. Wireless olanı da da Wireless ile çalışanı oluyor. Standart CD kaydından yüksek çözünürlüğe sahip oluyor.

Hi-Res'in ne olduğunu öğrenelim önce. Yüksek kaliteli demektir, ve genelde 20000 Hz olan kulaklık üst frekans limiti, Hi-Res sertifikalı ses sistemleri ve kulaklıklarıda daha fazlasına çıkmaktadır. Örneğin FLAC müzikler 192000 Hz'dir. 192000 Hz'e ne kadar yaklaşırsanız, o kadar FLAC müziğin detayını ve ayrıntısını duyabilirsiniz. Eğer fiyat farkı fazla ise ve siz FLAC gibi formatlarda müzik dinlemiyorsanız pek gerekli olmadığını söyleyebilirim.

Wireless olanı da, kablosuz biçimde ses aktarımı yapabilmesi ile oluşuyor. Bluetooth üzerinden dinlediğiniz müziğin 1 ve 0 halini yolluyor.

Hi-Res'in ne olduğunu öğrenelim önce. Yüksek kaliteli demektir, ve genelde 20000 Hz olan kulaklık üst frekans limiti, Hi-Res sertifikalı ses sistemleri ve kulaklıklarıda daha fazlasına çıkmaktadır. Örneğin FLAC müzikler 192000 Hz'dir. 192000 Hz'e ne kadar yaklaşırsanız, o kadar FLAC müziğin detayını ve ayrıntısını duyabilirsiniz. Eğer fiyat farkı fazla ise ve siz FLAC gibi formatlarda müzik dinlemiyorsanız pek gerekli olmadığını söyleyebilirim.

Wireless olanı da, kablosuz biçimde ses aktarımı yapabilmesi ile oluşuyor. Bluetooth üzerinden dinlediğiniz müziğin 1 ve 0 halini yolluyor.
Spotify ya da Deezer uygulamaları premiumlu hi rez kalitesinde ses sunar mı bana?

Bir de atıyorum Bluetooth hi res kulaklığım var. Laptoptan FLAC formatında müzik açarsam mu müzik hi res kalitesinde çalar mı?

Son düzenleme:
Spotify ya da Deezer uygulamaları premiumlu hi rez kalitesinde ses sunar mı bana?

Bir de atıyorum Bluetooth hi res kulaklığım var. Laptoptan FLAC formatında müzik açarsam mu müzik hi res kalitesinde çalar mı?
Spotify sunuyor diye billiyorum, Deezer'ı bilemeyeceğim. Ama o da sunuyordur çok yüksek ihtimal.

Açtığınız FLAC müzik, kulaklığın desteklediği en yüksek frekansa göre çalacaktır. Örneğin 48000 Hz limitli kulaklıklar 48000 Hz çalacaktır. FLAC kalitesinin desteklediği Hz değeri ise 192000 Hz'dir.

Geri
Yukarı