Hiç WP Kullanmayan Birine WP Önerir Misiniz?

AnadoluFPS

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar herkese merhaba. Ben giriş seviyesi bir Android telefon kullanıyorum. Çok hantal ve bana bazı zamanlarda yetmiyor. Elimdeki cihazı satıp ve biraz para biriktirip WP'ye geçmeyi düşünüyorum. Sizce geçmeli miyim? Herhangi bir sorun yaşar mıyım? Güncellik konusunda hiç sorun yaşamam diye düşünüyorum. Çünkü Windows 10 her cihaza verilecek diye biliyorum. Siz kullanırken ne gibi sorunlar yaşadınız? İyi yönleri nelerdir? Ve en önemlisi geleceği var mı Windows'lu telefonların? BlackBerry gibi tökezlemeleri olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben almadım ama alacağım yakında inş. Microsoft modellerine de bakabilirsin. Mesela 640 tam fiyat performans telefonu. Güncellik konuda yaşamazsın diye düşünüyorum. İlk çıktığında Windows 7 vardı, sonra 7.5, sonra 8, 8.1 şimdi de 10 gelecek bence uzun zaman verir güncelleme.
Şahsen kullanmadım ama fikirlerim bunlar :). Kullanan kişiler iyi, kötü yanlarında sana iyi bilgi verebilir.

Lumia 640 veya 640 XL alabilirsin, ikisi de gerçekten çok iyi F/P ürünü. Güncelleme konusunda sıkıntı yaşamazsın bunu söyleyebilirim. Windows'un geleceği eşittir Windows 10 Mobile. Şu an Lumia 920 üzerinde Windows 10 Mobile Insider Build 10512 kullanıyorum ve Insider sürümü olmasına rağmen güzel çalışıyor. Windows 10 Mobile ile birlikte telefon tekrar canlandı diyebilirim. Telefonu 2 senedir kullanıyorum ve sadece 1 kere sıfırladım o da Insider sürümünü yüklemek için. 2 sene boyunca en ufak bir yavaşlama görmedim. Windows gerçekten stabil bir işletim sistemi. Beni 1-2 sene daha götürür diye tahmin ediyorum. Uygulama konusunda da sıkıntı çekmeyeceksin onu da belirteyim. Windows 10 Mobile ile birlikte Android uygulamalarını çalıştırabileceksin. Hatta şu an bile Android Tumblr uygulamasını kullanıyorum kendi telefonumda. Kısacası Windows telefon alırsan seni yarı yolda bırakmaz. ;)

Bende android telefondan geçtim ve gerçekten farkını ortaya koyuyor Windows Phone. İlk aldığımda eksikleri çoktu o zaman bildirim merkezi, klasörleme gibi önemli özellikler yoktu, şimdi bana göre android den kat kat iyi bir işletim sistemi kesinlikle geçmeni tavsiye ederim.

Bana göre bildirim çubuğu beyaz renkte olabilir. Arkaplan beyaz yapınca bildirim çubuğu da beyaz olsa daha iyi olabilir gibi.
Bahsettiğim şu resimde. Soldaki olan
http://i.hizliresim.com/Xol6jo.jpg
Temayı beyaz yapınca zaten bildirim merkezi de beyaz oluyor fakat şu an bildirim merkezi transparan değil, ileride o da olacak inşallah. :)

Sistem hızla gelişiyor. İlk çıktığında alttan indirme şeysi bile yoktu :D İlk zamanlarda alışmakta zorluk çekersin ama sonradan telefonla bütünleşirsin. Fiziksel tuş senin için önemli ise son modelleri almanı tavsiye etmiyorum. Son modellerde sanal tuşlar var. Ayrıca bütçeni belirtirsen daha çok yardımcı oluruz sana. Son olarak söyleyeyim: Lumia cihazlarda ve diğer markalarda f/p olarak en iyi telefon Microsoft Lumia 535'dir

Güzel telefonlardır, tavsiye ederim. Fakat yine de beklentileri çok yüksek tutmamak gerek. Henüz Windows işletim sistemi bir iOS veya Android değil bence. Görsel yanını herkes beğenmiş ama ben beğenemedim. Android'deki bazı WP launcherlarda bile daha fazla özelleştirme var. Güncelleştirme konusunda WP çok iyi. Tek kötü yanı diğer işletim sistemlerinde zaten olan özellikler için aylarca beklememiz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı