Hiçbir program açılmıyor veya yüklenmiyor

Merhaba,

Küçük kardeşim sanırım bir şeyler indirmiş bilgisayarda sadece Windows Defender kuruluydu trojan uyarısı verdi, eylemleri başlat desemde ara ara uyarı devam ediyor. Mesela bir oyun açacağım logosu geliyor sonra kapanıyor, Kaspersky indirip şansımı denemek istedim setup başlatıyorum o da hemen kapanıyor. Bu durumu yaşayan oldu mu? Gerçekten bilgi sahibi bir arkadaş "format" aşamasına geçmeden aydınlatabilir mi?

Hocam kardeşinize bilmediği sitelerden herhangi bir indirme yapılmamasını öğretmelisiniz. Sorunu çözemezseniz temiz bir format atabilirsiniz.

USB'e Kaspersky Rescue Disk yazdırıp tarama yapın.
Şimdi onu yaptım bulduklarını sildim. Sorun hala devam ediyor ama şu an Kaspersky Total Security kurabildim bir de onunla tarama yapıyorum ancak Malwarebytes 'i kuramıyorum, açmak istediğim başka programları da hala açamıyorum. Tıkladığımda sadece logoları geliyor veya ilk açılışta gelen önizlemeleri geliyor 5-10sn içinde öylece kapanıyor hiç açılmamış gibi...

Şimdi onu yaptım bulduklarını sildim. Sorun hala devam ediyor ama şu an Kaspersky Total Security kurabildim bir de onunla tarama yapıyorum ancak Malwarebytes 'i kuramıyorum, açmak istediğim başka programları da hala açamıyorum. Tıkladığımda sadece logoları geliyor veya ilk açılışta gelen önizlemeleri geliyor 5-10sn içinde öylece kapanıyor hiç açılmamış gibi...
CMD'yi açıp sfc /scannow komutu yazmayı deneyin.
Hocam kardeşiniz virüsü ne zaman bilgisayara yükledi?
Belki sistem geri yükleme işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı