Hidrolik disk fren mi v fren mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar dağ bisikleti almayı düşünüyorum da sizce hidrolik disk frenli mi almak daha iyi v fren mi?
Hidrolik disk frende bakımı falan yapmak gerekiyormuş ve parçalarını yenilemeye kalkarsam biraz pahalı olacak. V fren daha masrafsız gibi geldi. Dağda bayırda sürmicem, şehirde sürmeyi düşünüyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Kaliteli pabuç, V fren, yol bisikleti. Zaten yağmurlu havada sürmezsin muhtemelen ki sürsen bile o kadar da kötü değil tutuşu, kontrollu yavaşlamayla çok da sorun olmuyor, aniden durmaya neredeyse hiç ihtiyacın olmuyor olduğu vakitde de zaten seni savurur yani araba değilsin sonuçta önemli olan bilinçli sürmek ve çevrene sürekli dikkat etmek. Disk frenler hem pahalı hem bence o kadarına gerek yok, bakımı maliyeti falan da gereksiz masraf.

Hidrolik daha performanslı olur. Eger sadece bisiklet yolu veya asfalttan gideceksen yol bisikleti alsan daha iyi olur ama dersen ki kaldırımdan iner çıkarım kötü yollara girerim o zaman dağ bisikleti almak daha mantıklı bence.

V fren kullandım berbattı, hidrolik tavsiye ederim.

Geri
Yukarı