High Power element Smart 750W PSU için sessiz fan tavsiyesi

Hayır fan kontrolü kasanın diğer fanlarıyla senkronize çalışıyor. Yani fan hızını ben ayarlıyorum. Çünkü PSU fanı anakarta bağlı. Tabii ki çok daha sessiz çalışıyor.
Hiçbir sorun olmadan 1.5 senedir kullanıyorum. Ben bunu PSU'yu aldıktan 2 ay sonra yapmıştım.
Üstüne takmayı yeğlerdim ama anakartımda 1 tane boşta PWM bağlantısı var. Kasam Mastercase Pro3 açıkçası kabloyu yetiştiremeyebilirim, içini açıp olur mu diye baksam mı öncelikle. Ya da hiç uğraşmasam mı kararsızım. Keşke 20TL pahalı yapıp LED'siz sessiz fan kullansalarmış.

Üstüne takmayı yeğlerdim ama anakartımda 1 tane boşta PWM bağlantısı var. Kasam Mastercase Pro3 açıkçası kabloyu yetiştiremeyebilirim, içini açıp olur mu diye baksam mı öncelikle. Ya da hiç uğraşmasam mı kararsızım. Keşke 20TL pahalı yapıp LED'siz sessiz fan kullansalarmış.
Benim kasamdaki fanların da PSU'nun fanının da 4 pin PWM soketi yok. Onun yerine 3 pin + molex var. Tüm fanların molexlerini birbirine bağladım. Herhangi bir fanın 3 pin bağlantısını da anakartımdaki 4 pinli PWM Cha_Fan portuna bağladım. BIOS üzerinden tüm fanların hızını senkronize şekilde kontrol edebiliyorum.

Hepsini molexle birbirine bağladığım için sanki hepsi tek bir fanmış gibi görünüyor ve hızlanıp yavaşlıyor.

Benim kasamdaki fanlarında ve PSU'nun fanında 4 pin PWM soketi yok. Onun yerine 3 pin + molex var. Tüm fanların molexlerini birbirine bağladım. Herhangi bir fanın 3 pin bağlantısını da anakartımdaki 4 pinli PWM Cha_Fan portuna bağladım. BIOS üzerinden tüm fanların hızını senkronize şekilde kontrol edebiliyorum.

Hepsini molexle birbirine bağladığım için sanki hepsi tek bir fanmış gibi görünüyor ve hızlanıp yavaşlıyor.
BIOS ile senkronize etmek çok zekice. Zaten işlemci ısınırsa mantıken tüm sistem yüksek güç çekiyor olur. Yaparsam dediğiniz gibi bağlarım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı