Hikaye yarışmasında sayfa sayısının önemi

Kalanlı Bölme

Kilopat
Yer
Anamur/Mersin
Esenlikler dilerim. Sorum şöyle:
Bir hikaye yarışması var ve en fazla on sayfa olacak diye belirtilmiş ancak ben dahil pekçok kişide on sayfa sınırını doldurmazsak eksik olur gibi bir algı oluştu. Hikayeyi uzatıp kabak tadı vermesini istemiyorum, verilen sınıra yaklaşık sayfa sayısında yazmamak puanlamaya olumsuz yansır mı? Teşekkürler.

Ben de geçen senelerde yazdım. Yazdığım hikaye ve kompozisyonlar da sayfa sayısı daha fazla olanın kazanma oranı yüksek oluyor. Ayrıca kullandığınız dilde teşbih ve teşhislere yer verirseniz daha da iyi olur.

Ben de geçen senelerde yazdım. Yazdığım hikaye ve kompozisyonlar da sayfa sayısı daha fazla olanın kazanma oranı yüksek oluyor. Ayrıca kullandığınız dilde teşbih ve teşhislere yer verirseniz daha da iyi olur.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Hikayeyi ana hatlarıyla yazdıktan sonra betimleme kısmını eklemek daha mantıklı gibi geliyor, yoksa unutuyorum neyi anlattığımı 😃

Devletin hikaye yarışım mı?
Ben katılmıştım çok önceden 1 Bin TL kazanmıştım.(3.oldum.)
Betimleme ve Öyküleme çok önemli.
Sayfa sayısı olarak ne önerirsiniz? Yani "şunun altında düşme" şeklinde. Üst sınır on.
Ömer Seyfettin adlı hikaye yarışması, 31.ymiş herhalde bu. İlk kez katılıyorum.

Sayfa sayısı olarak ne önerirsiniz? Yani "şunun altında düşme" şeklinde. Üst sınır on.
Ömer Seyfettin adlı hikaye yarışması, 31.ymiş herhalde bu. İlk kez katılıyorum.
Fazla olsun diye zorlama kendini diyelim ki 6 sayfa yazdın kendini 8.sayfaya filan zorlama.
*Hikayenin Kurgusunun Etkililiği Ve Yaratıcılığı (30 Puan)***
*Türkçenin Etkin Kullanılabilmesi Ve Anlatımın Etkileyiciliği (20 Puan)***
*Hikayenin Adı İle Hikayenin İçeriğinin Uyumu (10 Puan)***
*Yazım Ve Noktalamanın Doğru Kullanımı (20 Puan) ***
Özellikle 3 yıldız attıklarım çok önemlilerden. Diğeri de önemli aslında ama bir Türkçe öğretmeni olsam bunlara özellikle dikkat ederim.
Ömer Seyfettin yarışmasında ne yazılır aklıma bir tane bile kelime gelmedi.
4 sayfa aşağısı olmamalı bence.
İnşAllah o kitapta senin adını da görürüz.
Bol şans diliyorum sana.

Fazla olsun diye zorlama kendini diyelim ki 6 sayfa yazdın kendini 8.sayfaya filan zorlama.
*Hikayenin Kurgusunun Etkililiği Ve Yaratıcılığı (30 Puan)***
*Türkçenin Etkin Kullanılabilmesi Ve Anlatımın Etkileyiciliği (20 Puan)***
*Hikayenin Adı İle Hikayenin İçeriğinin Uyumu (10 Puan)***
*Yazım Ve Noktalamanın Doğru Kullanımı (20 Puan) ***
Özellikle 3 yıldız attıklarım çok önemlilerden. Diğeri de önemli aslında ama bir Türkçe öğretmeni olsam bunlara özellikle dikkat ederim.
Ömer Seyfettin yarışmasında ne yazılır aklıma bir tane bile kelime gelmedi.
4 sayfa aşağısı olmamalı bence.
İnşAllah o kitapta senin adını da görürüz.
Bol şans diliyorum sana.
Konum Anadolu'nun bir köyüne fedakarlıklar yapıp giden ve hiç haketmediği şekilde ölen bir öğretmenin yaşadıkları. Konuma güveniyorum.
Tavsiyelerin ve iyi dileklerin için de teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı