Hipertrofide omuz nasıl çalışılır?

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Omuz ağır mi çalışılmalı, hafif mi? Kaç tekrar olmali? Hangi hareketler ağır, hangileri hafif olmalı? Cevaplarsaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir anda omuzlara yüklenmek ciddi sıkıntılara yol açar hafiften başlanmalı herkesin sıklıkla yaptığı hatadır ben de gidip en ağırdan başlıyordum yeni başladıysan 3X 8 6-7 aydır yapıyorsan bize 3X 15 yaptırılıyordu her hareket 3 set 15 tekrar şeklinde önemli olan ağırlık değil o kasın çalışması hareketleri yaparken zorlanmak yerine çok rahat yapıyor olman lazım kendi ağırlığını bulman lazım o ağırlıkta yap 1 ay sonra yükselt dediğim gibi önemli olan çalıştırmak istediğin kasın çalışması vücudun zorlandığı kilo da spor yapmak mantıksız hareketleri düzgün yapamazsınız.

Benim bildiğim hipertrofi ve maximal antrenmanlarda 1 Max'ın en az %80 i kullanılmalı ve 6-12 tekrar olmali. Yanılıyor muyum?
Ekleme: maximal 1-5 tekrar yanlış oldu o

Benim söylediğim normal antrenman yeni başladıysan hipertrofi antrenmanı bildiğim kadarıyla 3X 6-12 gibi oluyor tam emin değilim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…