Hız Aşırtmadan Performansı Arttırmak

holligans

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım bozulunca yeni bir ekran kartı aldım ama eski işlemcimle darboğaz yaptı, işlemciye biraz hız aşırtma yaptım ama hala darboğaz var. 2-3 ay sonra yeni işlemci alacağım, hız aşırtmadan başka oyunlarda FPS arttıracak bir işlem var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız aşırtma dışında işlemcinin performansını arttırmak mümkün mü, bilmiyorum ama darboğaz olaylarında çözünürlüğü arttırmak işe yarayabilen uygulamalardandır. Çözünürlüğü sona alın, daha sonra ise GPU'ya yüklenen ayarları arttırmakla başlayın. Yetmezse, -ekran kartınız ve monitörünüz destekliyorsa- DSR ya da VSR teknolojisi ile, monitörünüzün desteklediği çözünürlüğüne üstüne çıkıp darboğazı azaltmak ya da tamamen engellemek mümkün olabilir. Denemenizi öneririm.

Grafik ayarlarını mümkün olduğu kadar yüksek tutup arkada çalışan işlemleri minimumda tutmak -böylece işlemci yükünü azaltmak- yapabileceğiniz şeylerden biri. Donanım olarak bir eksiğiniz olduğu için yapılabilecekler kısıtlı, bir an önce işlemcinizi alın.

Bu arada işe yarar mı, bilemem ancak şunu söyleyebilirim ki, kullanıcılardan bazıları Windows 10'a geçince, O.C yaptığı işlemcisinin, eskiden, işlemcinin tek çekirdeği üzerinde etkisi olurken, şimdi bütün çekirdekler O.C'lu bir şekilde çalışıyordu. Elbette bu bir zahmetli iş ve gerçekten işe yaramaya da bilir, belirtmiş olayım. Ayrıca eğer geçerseniz RAM miktarınıza da bağlı olarak 64 bit sürüme geçin.

Ekran kartım bozulunca yeni bir ekran kartı aldım ama eski işlemcimle darboğaz yaptı, işlemciye biraz hız aşırtma yaptım ama hala darboğaz var. 2-3 ay sonra yeni işlemci alacağım, hız aşırtmadan başka oyunlarda FPS arttıracak bir işlem var mıdır?
NVIDIA nın denetim masasından oradaki tercihleri performans yapabilirsin. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı