Hızlı başlatma açık olan bilgisayarda BIOS'a nasıl girilir?

muratbbb

Kilopat
Bilgisayar açılmıyor. Sürekli mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. Hızlı başlangıç açık kaldığı için F8 ve F2 gibi BIOS tuşlarına basıp giremiyorum. Nasıl BIOS'a girebilirim?

Masaüstü ise sabit diskinizi çıkarıp öyle açabilirsiniz. Bir disk bulamayacağı için bios'a atacaktır diye düşünüyorum.

Bilgisayar açılmıyor. Sürekli mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. Hızlı başlangıç açık kaldığı için F8 ve F2 gibi BIOS tuşlarına basıp giremiyorum. Nasıl BIOS'a girebilirim?

Hızlı başlangıçla alakası olduğunu düşünmüyorum güç tuşuna bastıktan hemen sonra F2 veya del tuşuna aralıksız basmayı dener misiniz?

Gücü kesip BIOS pilini sökün çalıştırın 15 saniye sonra tekrar gücü kesip BIOS pilini takın BIOS ayarları sıfırlanmış olacaktır.

Sabır işi ve olması da kesin değil. Pili çıkabiliyorsa çıkartıp BIOS pilininde bitmesini bekleyerek belki çözebilirsiniz. Benim PC eski olduğu için BIOS pilim artık çalışmıyor. Bende BIOS'ta bir şeyleri bozarsam direk güç kablosunu çıkarıp geri takıyorum sıfırlanıyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı