Hızlı Şarj Adaptörü Telefona Zarar Verir mi?

Hasan005152hsnta

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da dediğim gibi hızlı şarj adaptörü alacağım ama birkaç sorum var.
Benim telefonum J7 Prime, telefondan memnunum ama şarj dolum süresi 3 saati buluyor bir arkadaşımda da J7 Prime var o yüzden 3.0 hızlı şarj aletini ve kablosunu aldı ve şarj dolum süresi en fazla 1 saat oldu, bu adaptör benim için bir çözüm ama telefona zarar verir mi bunu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
J7 Prime hızlı şarj desteği olan bir model değil. Yüksek amperli şarj adaptörü kullanırsan telefon eskiye göre daha hızlı şarj olacaktır. Uzun kullanımda batarya sağlığına zarar verebilir, bu süre kısa olmaz yine de. 2 amperlik kaliteli adaptör kullanmanda bir sakınca görmüyorum.

J7 Prime hızlı şarj desteği olan bir model değil. Yüksek amperli şarj adaptörü kullanırsan telefon eskiye göre daha hızlı şarj olacaktır. Uzun kullanımda batarya sağlığına zarar verebilir, bu süre kısa olmaz yine de. 2 amperlik kaliteli adaptör kullanmanda bir sakınca görmüyorum.
Anladım ben ugreen'in 3 amperlik bir şarj adaptörü kulanıcağım sorun olurmu ? Telefonun kutu içeriğinden çıkar adaptör 1.55 amper.

Kısa süre içinde sorun etmez de uzun kullanımda dediğim gibi bir nebze batarya sağlığını etkileyecektir. Kaliteli adaptör kullan yalnız, çakma ürünler hız akımı dalgalı olacağı için bataryaya zarar gelebilir. Zaten telefon yongasında belli bir akım derecesine amperi çekiyordur. 5 volttan bu değeri veren adaptör al ona göre.

Geri
Yukarı