Sürprizbozan Hızlı ve Öfkeli 9

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

444219

Decapat
Açıkçası Hızlı ve Öfkeli serisinden umudumu kesmiştim. Filme sıfır beklentiyle gittim ama cidden film benim için serinin en iyi 2. filmi ünvanını kazandı, tabii ki diğer filmleri evimde dandik televizyondan izlemiştim. Sinema ortamı başka oluyor, özellikle o hoparlörler ile filmi yaşıyorsunuz. Şimdi biraz filmi konuşayım.

Evet, film ilk sahnelerde mazilere gidiyor. Dom reis ile kardeşi Jakob'ın (John Cena) babası yarıştayken, Jakob babasının borç batağına düşmesi yüzünden, babasının kendi isteği üzerine babasının arabasını bozarak onu öldürüyor. Sonra bir takım olaylar sonucu Dom reis hapse giriyor. O sırada Dom reis hapiste bir takım şeyler öğrenip babasını kardeşinin öldüğünü öğreniyor, o hapisteyken abisinin gölgesinde kalan Jakob, kendini geliştirip abisi hapisten çıkınca Dom reis ile yarışta karşılaşıyor. Dom reis ona kızıyor ve yarış teklif ediyor, eğer jakob kazanırsa Dom onu affeder, eğer kaybederse, sonsuza dek aileden dışlanır ve tabii ki yarışı Dom reis kazanıyor.
Evet, yıllar geçerken Jakob büyük adam olmuş ve kendi ordusunu kurmuş, beton yetmeyecek bir ajan olmuştur. Dünyayı yönetecek silahın yarısı onların elindedir ve diğer yarısını da bulurlar. Silahı ele geçirmek için beraber çalıştıkları adam Jakob'ı satar ve silahın taşındığı tanktan dışarı atar. Sonra Toretto ailesinin kızı Mia Toretto, onu kolundan yakalayıp arabaya bindirir, filmin başından beri çalıştığı adam onu satınca Jakob reis, Dom reisin tarafına geçer ve silahın taşındığı kamyonu ele geçirirler. Tam silahın yüklemesi tamamlanacakken uzaya çıkan Roman ile Tej reis silahla bağlantı kuracak olan uzaydaki uyduyu uzayda arabaları ile içinden geçerek,(Şaka değil uzayda üstünde roket olan bir araba ile içinden geçerler.) silahı etkisiz hale getirip Bay Hiç Kimse'ye teslim ederler ve Jakob ile aralarındaki nefret tamamen olmasa da geçer. Aile tekrar birleşir, klasik Hızlı ve Öfkeli filmlerinin sonundaki o haşmetli sesi ile Dom reis konuşur.

Şimdi size bir soru soracağım. Çünkü ihtimali sıfıra yakın olan bir olay var ama spoiler içeriyor. Devamı sürprizbozanda.

Son sahnemizde masa kuruluyor ve tüm ekip masada toplanıyor. Son bir koltuk kalıyor. Tam konuşma başlayacakken Dom reis bir kişi gelecek der ve o meşhur Brian reisin Skyline GTR arabası evin önünde durur ve film biter. Evet, şimdi gelebilecek 2 kişi var, ya Jakob ya da Brian reis. Şimdi adam öldü, nasıl getireceklerini düşünüyorum. Han, ajan olduğu için yalandan ölmüş olarak gösterdiler. Benzer durum Brian reis için olabilir mi? Dublör de olsa gelme ihtimali var mı sizce?

Ama her şey bir yana, film çok güzeldi. Adamların araba ile uzaya çıkmasından çok, Jakob yani John Cena'nın tankın üstünde Amerikan güreşi yapması beni daha çok şaşırtı. :) :) İzlemenizi kesinlikle öneririm. Yatırım tavsiyesi değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aksiyon severler için güzel bence, ben araba istiyorum... Neyi kastettiğimi anlamışsınızdır.

Hocam eleştirileri dikkate almışlar. 2 buçuk saat civarı film, 1 saatten fazlasında araba vardı. Merak etmeyin tamamen savaş filmi olmamış bu sefer.

İçimden geldi.

Dosya Ekleri

• image0 (2).jpg
    image0 (2).jpg
    24,2 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı