HM55MAL2 anakarta RX 580 uyar mı?

Daha fazla  
Meslek
Motorcu
Merhaba, şu an elimde GT420 ekran kartı var ve yeterli gelmiyor. Bir RX 580 alacağım ama anakartım uyumlu mu bilmiyorum ve size sormak istedim. GT 420'nin RX 580'in dişleri aynı gibi geldi bana ama yine de bir sorayım dedim. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin misiniz? H55 çipseti 2010'un ilk çeyreğinde ortaya çıkmıştı. Desteklemeyecek kadar eski olmamalı. Bir adet PCI Express x16 slotu olduğu görünüyor.
HM55 yonga seti PCI Express 2.0 bağlantı hızına sahip, HM55MAL2 daha eski bir Intel 5 Serisi yonga setine sahip bir anakarttır. 580 gibi grafik kartları için gerekli olan PCI Express 3.0 desteğine sahip değil.

HM55 yonga seti PCI Express 2.0 bağlantı hızına sahip, HM55MAL2 daha eski bir Intel 5 Serisi yonga setine sahip bir anakarttır. 580 gibi grafik kartları için gerekli olan PCI Express 3.0 desteğine sahip değil.

Sürüm önemli değil, sadece performans farkı yaşanabilir. Örneğin anakartımın PCI Express sürümü 2.0. PCI Express 3.0'a sahip olan 1050 Ti takabiliyorum.

Ayrıca, X16 slotuna sahip anakarta, neredeyse bütün ekran kartlarını takabilirsiniz, M.Ö kalma değilse. Yanlış bilgi vermeyelim 🙂

Sürüm önemli değil, sadece performans farkı yaşanabilir. Örneğin anakartımın PCI Express sürümü 2.0. PCI Express 3.0'a sahip olan 1050 Ti takabiliyorum.

Ayrıca, X16 slotuna sahip anakarta, neredeyse bütün ekran kartlarını takabilirsiniz, M.Ö kalma değilse. Yanlış bilgi vermeyelim 🙂
Tam performans elde edemez verimli kullanamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı