Hogwart legacy Rtx 3060 İ5 12400F açık mekanlarda FPS düşmesi

KindOfEmre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Hogwart'da hangi ayarda oynarsam oynayayım oyun sürekli FPS düşmesi yapıyor. Yer yer 150 130 FPS alırken açık mekana geçiyorum bir anda 50 FPS'lere düşüyor. Bir de RAM yetersizliğinden olur mu? 16 GB RAM var ama oyunun bazen RAM'in tamamını kullandığı oluyor bunun bir çözümü var mı?
Msi B-660 Wifi Tomahawk Anakart, İntel i5 12400f işlemci, Msi Rtx 3060 Gaming X ekran kartı, Adata Xpg D50 8*2 16 Gb Rgb Ddr4 Ram, Adata Xpg 8100np 512 gb m.2 ssd , Adata Xpg 6000pnp 512 gb m.2 ssd, Nzxt h510 flow beyaz kasa + Performax 650 Watt güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Hogwart'da hangi ayarda oynarsam oynayayım oyun sürekli FPS düşmesi yapıyor. Yer yer 150 130 FPS alırken açık mekana geçiyorum bir anda 50 FPS'lere düşüyor. Bir de RAM yetersizliğinden olur mu? 16 GB RAM var ama oyunun bazen RAM'in tamamını kullandığı oluyor bunun bir çözümü var mı?
Msi B-660 Wifi Tomahawk Anakart, İntel i5 12400f işlemci, Msi Rtx 3060 Gaming X ekran kartı, Adata Xpg D50 8*2 16 Gb Rgb Ddr4 Ram, Adata Xpg 8100np 512 gb m.2 ssd , Adata Xpg 6000pnp 512 gb m.2 ssd, Nzxt h510 flow beyaz kasa + Performax 650 Watt güç kaynağı
Hocam oyunun optimizasyonu zaten çok kötü. Adam akıllı güncelleme ile çözmeleri lazım.

MSI B-660 Wi-Fi Tomahawk anakart, Intel i5 12400F işlemci, MSI RTX 3060 Gaming X ekran kartı, Adata XPG D50 8*2 16 GB RGB DDR4 RAM, Adata XPG 8100np 512 GB M.2 SSD, Adata XPG 6000PNP 512 GB M.2 SSD, NZXT H510 Flow beyaz kasa + Performax 650 watt güç kaynağı.

Hocam optimizasyondandır. Bir de o PSU her an patlayabilir veya ekran kartınızı herhangi bir elektrik kesiminde yakabilir.

Bu modun optimizasyonu toparladığını söylüyorlar deneyebilirsin. Memory Leak'i falan çözüyormuş oyundaki.

Oyunda nerede optimizasyon sorunu var Allah aşkına. Bazı yerlere girince saniyelik düşüş oluyor o kadar. Sisteminize bir bakın oyunlara b.k atmadan önce.

Oyunda nerede optimizasyon sorunu var Allah aşkına. Bazı yerlere girince saniyelik düşüş oluyor o kadar. Sisteminize bir bakın oyunlara b. K atmadan önce.

Sistemle alakası yok aynı sistemle şimdiye kadar tonla oyun bitirdim. Saniyelik düşüş olsa keşke. Kapıdan bir giriyorum 150 FPS aldığım oyun bir anda 55 - 60 FPS'lere düşüyor. Hadi 10 - 15 FPS düşse neyse de 100 FPS birden düşmesi normal değil.

Bu modun optimizasyonu toparladığını söylüyorlar deneyebilirsin. Memory Leak'i falan çözüyormuş oyundaki.

Evet o sorunu bende YouTube'daki videolardan görmüştüm. Sistem gereksinimlerinde 1080p için 16 GB RAM gerekli diyor ama oyunda ciddi bellek sızıntısı olduğu için çoğu sistemde 22 GB üzeri sistem belleği tüketiyor. Verdiğiniz modu deneyeceğim. Sonucunu buradan yazarım.

Sistemle alakası yok aynı sistemle şimdiye kadar tonla oyun bitirdim. Saniyelik düşüş olsa keşke. Kapıdan bir giriyorum 150 FPS aldığım oyun bir anda 55 - 60 FPS'lere düşüyor. Hadi 10 - 15 FPS düşse neyse de 100 FPS birden düşmesi normal değil.

Evet o sorunu bende YouTube'daki videolardan görmüştüm. Sistem gereksinimlerinde 1080p için 16 GB RAM gerekli diyor ama oyunda ciddi bellek sızıntısı olduğu için çoğu sistemde 22 GB üzeri sistem belleği tüketiyor. Verdiğiniz modu deneyeceğim. Sonucunu buradan yazarım.
100 FPS düşüyorsa bir anda sisteminizle alakalı değerli dostum. Benim bahsettiğim bazı bölgelere girinceki FPS drop olayı 130-140 sabitken 100 civarına düşmesi. 60 saat oyun sürem var oyunu indirirken yorumlarına vs bakıyordum steam üzerinden herkes crash veriyor optimizasyon vs bağırıyordu ama oynadıkça gördüm ki bu sorunlar tamamen sistemsel.

100 FPS düşüyorsa bir anda sisteminizle alakalı değerli dostum. Benim bahsettiğim bazı bölgelere girinceki FPS düşmesi olayı 130-140 sabitken 100 civarına düşmesi. 60 saat oyun sürem var oyunu indirirken yorumlarına vs bakıyordum Steam üzerinden herkes crash veriyor optimizasyon vs bağırıyordu ama oynadıkça gördüm ki bu sorunlar tamamen sistemsel.

FPS droplar azaldı modu kurunca bu sefer de oyundan atmalar başladı. Düşmanla savaşıyorum ölünce bir anda oyun kapanıyor şaka gibi oyun cidden.

Yeni konular

Geri
Yukarı