HOI4 fabrikalar neye göre kurulur?

Crucible

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, HOI4'te fabrikaları neye göre basacağız? Mesela ben nereye sivil nereye, askeri fabrika basacağımı nasıl anlayacağım?

Kanka benim yaptığım şu şekilde deniz kıyılarına tersane yanlarına 1 sivil 1 askeri diğer yerlere yarı yarı ya bölüştürüyorum ama güçsüz bir ülke iseniz sivilleri bence sınırlara basmayın.

Arkadaşlar, HOI4'te fabrikaları neye göre basacağız? Mesela ben nereye sivil nereye, askeri fabrika basacağımı nasıl anlayacağım?

Önce altyapı basman lazım, hızlı bir sivil basımı için en az %60 olsun bence altyapın.
Ardından sıra sivil fabrikada, sivil fabrika sayısı artıkça askeri fabrika basma süren azalır.
Zaten çoğu gelişmiş ülkede altyapılar %60-%80 oranında başladığı için rahat sivil basarsın.
Benim tavsiyem Almanya ile oynayacaksan 1938'e kadar sivil basman olacaktır,(zaten focuslardan istemediğin kadar askeri fabrika alacaksın).
Yer olarak soracaksan belli bir yeri yok, sınırlardan uzak tut derim çünkü savaş sırasında onarım işi zamanını alabilir ve yeni fabrika basamazsın.

İlk olarak altyapı durumuna bakman gerekiyor hocam. Altyapısı yüksek olan yerlere sivil basmak daha mantıklıdır. Sınır bölgelerine çok fazla fabrika kurmamanı öneririm olası bir savaş durumunda buralar çok fazla hasar alacaktır. Bu tavsiyem elbette ki ülkeden ülkeye değişiklik gösterecektir lakin benim tavsiyem başkentinin yakınlarına altyapıyı kuvvetlendirip sivil fabrikalar inşa etmen. Daha sonrasında ise askeri fabrikalar, anti air gibi diğer şeyleri inşa etmen.

Geri
Yukarı