HOI4 Failed to Create a Graphics Device Hatası

ddarkbrother20

Hectopat
Herkese merhabalar öncelikle. Dün elime ulaşan bilgisayarımda Steam'den satın aldığım HOI4'ü kurmaya çalıştım. Yüklendikten sonra bana bir launcher kurmaya başladı. Herneyse kurdum fln ama finish dedikten sonra ne oyun açıldı nede bir şey oldu. Bunu birkaç kez denedim ama nafile. Ondan sonra eksik dosyaları aradım ondan da bir sonuç çıkmadı. Dedim olabilir bir sıkıntı çıkmıştır, sildim geri yükledim HOI4'ü sonuç yine aynı. HOI4'ü pc'den silip daha önceden torrentten indirdiği setuptan kurdum. Bu seferde Failed to Create a Graphics Device hatası aldım. Defalarca denememe rağmen sonuç aynıydı. Bu seferde EU4 için denedim. Yine aynı hata. DirectX kurulumu ile ilgili sıkıntı vardır diye onunda kurulumunu yaptım. Yine hüsran. Dünden beri uğraşıyorum ama hiçbir oyun açamadım. Şuan bunları yazarken LOL'ü açmaya çalışıyorum. O açılacak gibi. Ama asıl bilgisayarı alırken HOI4 ve EU4 için almam çok fazla sinirimi bozdu. Donanımsal olarak yeterli bilgiye sahip olmadığımdan kaynaklı yardımlarınızı bekliyorum.

zırva.png

Geri
Yukarı