Rehber HOI4 İngiltere ile kraliçeyi başa geçirme

Hypno

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgili olmayan arkadaşların muhtemelen yapamayacağı veya gözünden kaçıracağı bu yolu burada kısaca özetlemek isterim. Ayrıca bunu yapabilmek için diğer birçok liderde olduğu gibi DLC'ye ihtiyacınız var.

Öncelikle yapmanız gerekenlerin listesi:
  • Başa kralı yani 8. Edward'ı geçirmek.
  • Almanya ile savaşta olmak.
  • Almanya'nın Londra'ya stratejik bombardıman yapması.
  • Edward'ın ölmesi ve yerine yeni kralın geçmesi.
  • Son olarak beklemek.
Başa kralı geçirmek
Man the guns DLC'sine sahipseniz bu yolu illaki denediğinizi düşünüyorum.

event.png

Bu event karşınıza geldiğinde alt 2 sıradakilerin arasındaki farkın ne olduğunu anlamamış olabilirsiniz. Ortadaki seçeneği seçtiğiniz takdirde Almanya Londra'yı birkaç gün bombalarsa Edward ölüyor. Bu yüzden bu aşamada ortadaki seçeneği seçmemiz gerekiyor. Kalan aşamalarda neyi ne zaman açtığınızın veya hangisini açıp açmadığınızın bir önemi yok, normal oynayışınıza devam edebilirsiniz.

Almanya ile savaşta olmak
Bunu nasıl yapmak istediğiniz size kalmış. Eğer tarihsel yoldan giderseniz Fransa ittifaka katılamadığından dolayı Polonya'ya koruma atıp Almanya'nın savaş açmasını bekleyebilirsiniz. Fransa ittifaka giremediği için yolunuza taş koymamış olur. İsterseniz kendinizde savaş ilan edebilirsiniz fakat öncesinde sizden ayrılan kolonilerinizi toplarsanız ve üstüne Almanya'ya savaş ilan ederseniz dünya tansiyonu erkenden yükseleceği için yapay zekanın daha agresif davranmasına sebep olabilir.

Almanya'nın Londra'ya stratejik bombardıman yapması
Bu tamamen şans işi. Uçaklarınızı dinlendirin ve Almanya'nın bombardıman yapmasını bekleyin.

Edward'ın ölmesi
Almanya Londra'yı bombaladığında size bir event geliyor ve yeni kral başınıza geçiyor. Yeni kralın bonusları iyiymiş ben böyle takılacağım Elizabeth'e gerek yok diyebilirsiniz sizin tercihinize kalmış.

edward.png

Artık uzun bir süre beklememiz gerekiyor. George kendiliğinden ölecek ve yerine mecburen kızı 2. Elizabeth geçecek. Eğer ben bu kadar uğraşamam ya da yeni kralın ölmesi için bekleyemem derseniz bu eklentiyi kurabilirsiniz. Bu eklentiyi kurduktan sonra en başta 2'si arasından ne seçtiğinizin bir önemi yok ve yeni kralında tahtan çekilmesini sağlayabileceğiniz bir decision gelmekte.

elizabeth.png

Bazen ölmesi çok uzun sürebiliyor ben beklemek yerine event kodunu girerek aradan sıyrıldım.

elizabeth2.png

köpekler.png

Artık başınızda Elizabeth var ve köpeklerini danışman olarak alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim bunu arıyordum yardımcı oldu. Tüm DLC'ler var bende mod kullanayım m?
Normalde George VI kolay kolay ölmüyor. Eğer beklemek istemiyorsanız konuda maviyle yazan yere mod eklemiştim isterseniz onu kurabilirsiniz. Modu kurduktan sonra decisions kısmına geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı