HOI4 nasıl bir oyun?

Briann0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba tarihi ve tarih araştırmayı çok seven biriyim. Ve strateji oyunları oynamayı da severim. Daha öncesinde Total War, Age of Empires ve Mount and Blade serilerini oynadım strateji oyunu olarak. Sizce HOI4'ü beğenir miyim?

Merhaba tarihi ve tarih araştırmayı çok seven biriyim. Ve strateji oyunları oynamayı da severim. Daha öncesinde Total War, Age of Empires ve Mount and Blade serilerini oynadım strateji oyunu olarak. Sizce HOI4'ü beğenir miyim?

Bence yeni bir HOI4 bağımlısı ortaya çıkıyor şaka bir yana oyun sarıyor ama çok zor ilk başladığında falan bayağı zorlanırsın eğer ki İngilizce seviyen yeterli değilse mutlaka Türkçe yama kur.

Bence yeni bir HOI4 bağımlısı ortaya çıkıyor şaka bir yana oyun sarıyor ama çok zor ilk başladığında falan bayağı zorlanırsın eğer ki İngilizce seviyen yeterli değilse mutlaka Türkçe yama kur.
B1 seviye yeterli midir? Ve oyunda nasıl gelişebildiğimizi anlatabilir misiniz? Ekonomi veya sanayi gibi şeyler var mı?

Tamamen bir bataklık ben arkadaşlar oynuyor diye başladım ilk başlarda sıkıyordu fakat oyunun temel mantığı oturunca bağımlı yapıyor.

Büyük ihtimalle beğenirsin. Başta öğrenmesi zor olsa da öğrendikten sonra çok eğlenceli bir oyundur. Neden ben bunu bir türlü öğrenemiyorum diye üzülme çünkü binlerce saati olan insanlar bile donanmayı hala bilmiyor (ben de dahil)
Öğrenmesi zor olan yerleri kendim deneyerek öğrenebilir miyim yoksa internetten falan bakmak şart oluyor mu?

Güzel oyun hepsinden iyi bence saydıklarının.

Yeni konular

Geri
Yukarı