HOI4 neden akıcı değil?

İşletim sistemi
Windows 10

168182

Kilopat
RAM
16GB 3000Mhz
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
Asus Prime A320
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X
Merhaba arkadaşlar, HOI4'ü akıcı şekilde oynamak istiyorum, fakat sistem bir türlü bu akıcılığa izin vermiyor. Eskiden kastığı halde savaşlar hızlı ilerlerdi. Yani 5X yapıyordum ve 20-25FPS ile oynuyordum. Şimdi hem SSD'ye kurdum hem de ekran kartını değiştirdim, cephede ilerlemiyorlar. Yine 5X yapıyorum ve tarih belli bir süre sonra neredeyse duruyor. Yani akıcı şekilde ilerlemiyor.
Ek olarak şunu sormak istiyorum. Aranızda bu oyunu M.2 SSD ile oynayan var mı? Aynı sorun M.2'de de var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, HOI4'ü akıcı şekilde oynamak istiyorum, fakat sistem bir türlü bu akıcılığa izin vermiyor. Eskiden kastığı halde savaşlar hızlı ilerlerdi. Yani 5X yapıyordum ve 20-25FPS ile oynuyordum. Şimdi hem SSD'ye kurdum hem de ekran kartını değiştirdim, cephede ilerlemiyorlar. Yine 5X yapıyorum ve tarih belli bir süre sonra neredeyse duruyor. Yani akıcı şekilde ilerlemiyor.
Ek olarak şunu sormak istiyorum. Aranızda bu oyunu M.2 SSD ile oynayan var mı? Aynı sorun M.2'de de var mı?

Sorunu çözdünüz mü? Çözdüyseniz nasıl çözdüğünüzü belirtir misiniz?

Sorunu çözdünüz mü? Çözdüyseniz nasıl çözdüğünüzü belirtir misiniz?
Arkadaşım yeni bilgisayar almıştı ve bu sistem içerisinde hem M2 SSD hem de 3060 ekran kartı vardı. "Başka bir sistemde nasıl olacak acaba" diye düşündüm ve denettim. O sistemde bile FPS sıkıntısı oluyor. Hoi4'de hızı 4X yaptığında 55-60-72FPS aldı, fakat 5x'e çıkarınca bendeki sıkıntı oldu.
Yeni güncellemeyle birlikte FPS birazcık daha artmış ama şöyle bir sorun var. Oyunu 5x hıza çıkarınca, 1939 yılına gelene kadar 28-30-33FPS veriyor. 1939 sonrasında yine 17-19-22FPS oluyor. Bunun da sebebi ülkelerin sürekli asker spawnlamasıymış(asker üretmek) ve çözümü yokmuş. Askerleri sınırlayan modlar varmış ama denemedim. Paradox ekibinin dahice bir çözüm bulması şart. Belki motorlarını değiştirirler bilemiyorum. Ben 1941-42 gibi oyunu kapatıyorum ve çıkıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı