Çözüldü HOI4 orc gibi sürekli düşman ordusu gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zubizaretta13

Hectopat
Savaşa 1 yıl hazırlanıp bulgar sınırına gelmeden şaşırtma maksatlı Edirne de bariyer kurdum meriç nehrini geçtiler Edirne'yi aldım sandılar dağıldılar ama arka taraftan 1 sene boyunca ordu geliyor savaş 1 yıl sürdü Dünya Savaşı bitecek biz daha bulgarla savaşıyoruz ilk denememde ise savunma kurmadan bekledim yenildim. Bunun bir taktiği var mıdır en basit ayarlarda hard bu oyun.

Çözüm
Doktrin olarak superior firepower (soldan sağa ikinci) kullanmanı öneririm.
Tanklarla dağlara vurma mümkün olduğunca. Vanilla için önerdiğim templateler böyle:
Sadece savunma yapacak boş piyade için:

1708592044878.png

Kaliteli saldırı piyadesi için: (mouseı üstünde tutumuşum yanlışlıkla o da infantry)

1708591846367.png

Tank için:

1708591897189.png
Savaşa 1 yıl hazırlanıp bulgar sınırına gelmeden şaşırtma maksatlı Edirne de bariyer kurdum meriç nehrini geçtiler Edirne'yi aldım sandılar dağıldılar ama arka taraftan 1 sene boyunca ordu geliyor savaş 1 yıl sürdü Dünya Savaşı bitecek biz daha bulgarla savaşıyoruz ilk denememde ise savunma kurmadan bekledim yenildim. Bunun bir taktiği var mıdır en basit ayarlarda hard bu oyun.

Kullandığın birliklerin template i nedir? Uçak kullanıyor musun? Kimlerle savaşıyorsun?

Bulgarlarla kıdemli piyade ve +topcu destegı ıle savasıyorum.

Kaç piyade kaç topçu koyuyorsun mesela? Oyundaki savaş mekaniğine tam hakim olduğun zaman oyun kolaylaşıyor. Savaştığın arazinin combat width ini aşmadan sokabildiğin en yüksek soft attack a sahip birliği sokman lazım savaşa. Tabii organizasyonu da 30'dan düşük tutmaman lazım. Savaşta en önemli şey birlik dizaynın.

Kaç piyade kaç topçu koyuyorsun mesela? Oyundaki savaş mekaniğine tam hakim olduğun zaman oyun kolaylaşıyor. Savaştığın arazinin combat width ini aşmadan sokabildiğin en yüksek soft attack a sahip birliği sokman lazım savaşa. Tabii organizasyonu da 30'dan düşük tutmaman lazım. Savaşta en önemli şey birlik dizaynın.
24 piyada + 8 tank süvari olarak 2 ordu

24 piyada + 8 tank süvari olarak 2 ordu.

Çok pahalı yapmışsın o yüzden sayıya yetişemiyorsun manpowerin yetmiyor muhtemelen. Normal piyade ile tankı aynı dizayna koymamalısın. Modlu mu oynuyorsun ona göre sana template önereyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok pahalı yapmışsın o yüzden sayıya yetişemiyorsun manpowerin yetmiyor muhtemelen. Normal piyade ile tankı aynı dizayna koymamalısın. Modlu mu oynuyorsun ona göre sana template önereyim?

Evet tum DLC'ler aktıf oyun indir VIP'den ındırdım. Asıl mesele şu arkadan bulgar topraklarından sureklı yenı askerler geliyor savaş 1 sene sürer mi?

Evet tum DLC'ler aktıf oyun indir VIP'den ındırdım. Asıl mesele şu arkadan bulgar topraklarından sureklı yenı askerler geliyor savaş 1 sene sürer mi?

YouTube gibi yerlerde özellikle maxmarine HOI4 videolarının öğreticileri keyifli oluyor, eğlenerek HOI4 öğrenmek isterseniz ve Muratabigf'yi seviyorsanız 2 ve 3. kanallarında HOI4 videoları çekiyor şahsen ben oyuna muratabigf sayesinde başladım. Ayrıca konu açarken biraz daha detay verip fotoğraf eklerseniz daha rahat öneri yapabiliriz.

Doktrin olarak superior firepower (soldan sağa ikinci) kullanmanı öneririm.
Tanklarla dağlara vurma mümkün olduğunca. Vanilla için önerdiğim templateler böyle:
Sadece savunma yapacak boş piyade için:

1708592044878.png

Kaliteli saldırı piyadesi için: (mouseı üstünde tutumuşum yanlışlıkla o da infantry)

1708591846367.png

Tank için:

1708591897189.png

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı