Honda PCX vs Dio

tugi02

Picopat
Daha fazla  
Elimde 2018 PCX var 58.000K'mde. Mekaniğinde bir problem yok. Kuryelik yapıyorum, bir süre de yapacağım gibi duruyor. Sizce PCX'i satıp 0 km 2022 Honda Dio alsam hata mı yapmış olurum? Benim için konfor ve hız önemli değil. Arıza çıkarmasın uzun ömürlü olsun yeterli. PCX'in km'si 90-100 bin km olduğu zaman başlayacak sıkıntı ve masraf çıkarmaya. Çok kararsızım 🤔🤔

Elimde 2018 PCX var 58.000K'mde. Mekaniğinde bir problem yok. Kuryelik yapıyorum, bir süre de yapacağım gibi duruyor. Sizce PCX'i satıp 0 km 2022 Honda Dio alsam hata mı yapmış olurum? Benim için konfor ve hız önemli değil. Arıza çıkarmasın uzun ömürlü olsun yeterli. PCX'in km'si 90-100 bin km olduğu zaman başlayacak sıkıntı ve masraf çıkarmaya. Çok kararsızım 🤔🤔
Kesinlikle DİO gerek yakıt tüketimi gerek ucuz masrafları ile dio... Fakat dio biraz ufak ve biraz konforsuz bir scooter haberiniz olsun... Üstelik teknolojik güvenlik önlemlerinden de biraz mahrum bırakılmış bir model... ABS yok fakat kombine frenler çok iyi iş yapıyor. Tekerler pcx'e göre biraz küçük olduğundan bir müddet kuryelik yerine şahıs kullanımı yapmanız daha iyi olur.

Hata yapmış olursun. PCX'in atikliği Dio'da yok. Her bayırda kendine söversin ben niye böyle yaptım diye.
DİO atiklik veya konfor için bir scooter değil zaten... Kuryelik için on numara alet.

PCX i yenilemek daha mantıklı olur bence PCX hali hazırda çok konforlu ve yakıt cimrisi bir motor KM si düşük veya sıfır bir PCX e geç rahat et.

PCX'i yenilemek daha mantıklı olur bence PCX halihazırda çok konforlu ve yakıt cimrisi bir motor km si düşük veya sıfır bir PCX'e geç rahat et.

Yenilersem borca girmem gerekecek zaten halihazırda epey borcum var. Sıfır diyor alırsam kafa kafaya oluyor borca girmiyorum 😅

Kanka dio aşırı lanet bir şey ya PCX'le yokuşta giderken dio ile bayıla bayıla çıkmak saçma olur çıkarsında zaten aşırı güvensiz bir motor, parça olarak PCX daha iyi dio daha kıt PCX'e göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı