Elektronik Honor Pad X9 4 GB 128 GB Wi-Fi 11.5" Uzay Gri Tablet 4749 TL

Hem TFT hem IPS nasıl oluyor 😅
Benzer demek ki :) Ekranı kötü diye hiçbir yorum göremedim. Reklamsız inceleme videolarına da bakıyorum. Bu fiyata daha iyisi yok sonuç olarak.

Yalnız daha önce kılıfla geliyormuş şimdi geliyor mu bilmiyorum ama kılıf gelmiyorsa demek onun fiyatını düştü bunlar :)

Birisi ekranla ilgili şu yorumu yapmış.
TFT LCD, LCD'nin ince tabakalı transistörlü versiyonu. Yani bir panel tipi değil. Honor Pad X9'un paneli de IPS. Bu sayede 1.07 milyar renk üretebiliyor zaten.

Bir sitede bu açıklamayı buldum.

Aslında IPS teknolojisi, bireysel pikseller için ince film transistörlü bir tür TFT ekrandır. Ancak IPS ekranlar üstün yüksek kontrasta, geniş görüş açısına, renk üretimine, görüntü kalitesine vb. sahiptir. IPS ekranları Apple iPhone'lar, iPad'ler, Samsung cep telefonları, daha pahalı LCD monitörler vb. gibi ileri teknoloji uygulamalarda bulunmuştur.

Hem TFT LCD ekranlar hem de IPS LCD ekranlar aktif matris ekranlardır, ikisi de renk üretemez, LCD'nin renkleri göstermesi için her LCD pikselinde bir RGB (kırmızı, yeşil, mavi) renk filtresi vardır. Monitörünüzü görmek için bir büyüteç kullanırsanız, RGB rengini görürsünüz. Açma/kapama ve farklı parlaklık seviyesi RGB ile birçok renk elde edebiliyoruz.

İkisi de rengi kendileri serbest bırakamazlar, görüntülemek için ekstra ışık kaynağına güvenirler. LED arka ışıklar genellikle ışık kaynağı olarak ekran modüllerinde yanlarında bulunur. Ayrıca hem TFT ekranlar hem de IPS ekranlar geçirgendir, güneş ışığı altında görülebilmesi için pasif matris LCD ekranlardan daha fazla güce veya daha pahalıya ihtiyaç duyacaktır. IPS ekranların geçirgenliği TFT ekranlara göre daha düşüktür, IPS LCD ekran için daha fazla güç gerekir.

Son düzenleme:
Kilif ile aldim, 1 aydir sadece ders ve video icin kullaniyorum, cayir cayir akiyor tablet. Oyun oynamiyorum o konuda bir fikrim yok, hoparloru de baya iyi. Bu fiyata tam istedigim tarzda bir tablet, pdf ve video icin kullaniyorum sadece

Kızıma aldık ekranı bayağı büyük, şarjı çok iyi gidiyor. Ben aldığımda kılıf hediyesi vardı. film video izlemek için ideal oyun denemedim bir ara deneyip fikrilerimi yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı