Hoparlörleri giriş yerini değiştirmek

muhammetaksu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda kullandığım 4+1 hoparlörüm var. Biraz eski olduğu için hoparlörleri Subwoofer'a taktığım kısmın girişleri çalışmıyor. Yeni hoparlörler çok pahalı olduğu için bunu yapıp kullanmak istiyorum. O parçanın ismi nedir? Değiştirilebilir bir parça mıdır? Biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım.

Merhaba. Bilgisayarımda kullandığım 4+1 hoparlörüm var. Biraz eski olduğu için hoparlörleri Subwoofer'a taktığım kısmın girişleri çalışmıyor. Yeni hoparlörler çok pahalı olduğu için bunu yapıp kullanmak istiyorum. O parçanın ismi nedir? Değiştirilebilir bir parça mıdır? Biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım.
Dediğiniz parça bu mu hocam? Hoparlör ve Subwoofer Kabin Kablo Terminali Yaylı Yuvarlak Fiyatları ve Özellikleri

Kendin değişebileceğini sanmıyorum. Bir elektrikçi tamir edebilir muhtemelen. Kaliteli oto ses sistemi elektrikçileri olur. Bulabilirsen onlar çözecektir. Lehim işleri vs hassas olabilir o sebeple ustaya bırakmak en güzeli.

Kendin değişebileceğini sanmıyorum. Bir elektrikçi tamir edebilir muhtemelen. Kaliteli oto ses sistemi elektrikçileri olur. Bulabilirsen onlar çözecektir. Lehim işleri vs hassas olabilir o sebeple ustaya bırakmak en güzeli.
Anladım peki tamir ücreti ne kadar olur bir tahmininiz var mı? Çok tutarsa yenisini almak daha mantıklı olur.

Yok hocam görüntüsü şuna benziyor. Örnek Fotoğraf. Benimkinin 5 girişi var. sağ ön, sağ arka, sol ön, sol arka, bir de merkez.
Anladım hocam. Bende bulamadım normalde tek tek satılıyordu diye biliyorum toplu satılacak da bir ürün aslında. Ancak diğer arkadaşın dediği gibi parça elinizde olsa bile eğer tecrübeniz yok ise zor yaparsınız. Elektirikçi elektronik bir işletmede rahatlıkla tamir olur. Zaten çok para istenmez. Malzeme onlarda olsa en fazla 30-40 eder diye düşünüyorum. İşçilik de 100-150TL arası eder herhalde. Tanıdık ise zaten yaşadınız. Onun dışında bölgeden bölgeye değişecek durumlar işletmelere göre de tabiki.

Yeni konular

Geri
Yukarı