Hopper DSL mi extra DSL mi?

ah4tmx

Hectopat
Merhaba. Yeni çıkan extra DSL yeni versiyonu ve hopper DSL modeminden birini alayım diyorum. Şimdiki kullandığım model AirTies AIR5650 9 senelik modem Wi-Fi gücü çok kötü. Dibinden hız testi bile olsa 30-40 Mbps hız verebiliyor anca 75 Mbps pakette. Kabloyla tam hız alıyorum ama Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 çıkıyor. Buradaki en büyük fark telefonum. Wi-Fi 6 kablolu bağladığım PC'de de Wi-Fi 6 var. Sadece 1 PC var kablolu. Geri kalan 5-6 cihaz Wi-Fi'a yükleniyor. Kullanım senaryosu bu. Fiyatlara değer mi? Keenetic'in yazılımı çok övülüyor da Wi-Fi 6 çok gerekli mi, gerçekten fark yaratır mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe sıkıntı değil diyorsanız, hopper DSL taraftarıyım. extra DSL modemini 3 yıldır kullanıyorum ve gayet iyi bir modem ama bağlanan cihaz sayısı artınca (benim evde 6-8 cihaz) farkı anlaşılıyor. Küçük takılmalar oluyor. Bu durumda; Wifi 6, OFDMA, MU-MIMO gibi özelliklerinden yararlanmak kulağa güzel geliyor. Ayrıca yakın zamanda hopper DSL sipariş ettim. Dayanabilirsen, modem geldiğinde deneyimlerimi sana aktarırım.

Bütçe sıkıntı değil diyorsanız, hopper DSL taraftarıyım. Extra DSL modemini 3 yıldır kullanıyorum ve gayet iyi bir modem ama bağlanan cihaz sayısı artınca (benim evde 6-8 cihaz) farkı anlaşılıyor. Küçük takılmalar oluyor. Bu durumda; Wi-Fi 6, ofdma, mu-mımo gibi özelliklerinden yararlanmak kulağa güzel geliyor. Ayrıca yakın zamanda hopper DSL sipariş ettim. Dayanabilirsen, modem geldiğinde deneyimlerimi sana aktarırım.

Daha almadım zaten bu arada yeni extra DSL modelini diyorum eskisi portları 100 Mbps destekliyorken yenisi gigabit destekliyor mesela normali KN-2111 modeli iken yenisi KN-2112
İndirim takip ediyorum girerse öyle satın alacağım artık hangisi indirime girerse.

Yaklaşık 1 haftadır deniyorum. Extra'ya göre daha iyi iş çıkarıyor. Mumimo farkından. Eğer çok fazla cihaz bağlı olursa hopper dsl, olmazsa extra dsl.

Yaklaşık 1 haftadır deniyorum. Extra'ya göre daha iyi iş çıkarıyor. Mumimo farkından. Eğer çok fazla cihaz bağlı olursa hopper DSL, olmazsa extra DSL.

Anlatamadım galiba? Yeni versiyon olan KN-2112 extra DSL versiyonu mu-mimo destekliyor eski extra DSL'den söz etmiyoruz eskisi KN-2111 modeli.

Merhaba öncelikle dediginiz gibi yeni model extra DSL mu-mimoyu destekliyor farklı olarak sadece Wi-Fi 6 teknolojisi, USB ve OFDMA tekonlojisine sahip ama aralarında 1000 TL bir fiyat farklı var çekip kalitesi olarak bulundugunuz ev e göre degişiklik gösterir tabii ki ama almışken bence en üst düzey alın çünkü artık zamanla Wi-Fi 5 teknolojiside eskimeye başlayacak çünkü Wi-Fi 7 çıktı bile.

Geri
Yukarı