Hoş davranmayan SGK personeli nereye şikayet edilir?

467597

Hectopat
Bugün annem ile sigortam için SGK'ya gittik, oradaki personel çok kısık sesle konuştuğu için annem anlayamadı ve iki kere aynı soruyu sordu; bunun üzerine personel "Bayan söylüyorum ya, şöyle şöyle dedim böyle böyle dedim" gibi üst perdeden iğneleyici bir şekilde konuşmaya başladı. Diğer vatandaşlar rahatsız olmasın diye orada herhangi bir tepki vermedim fakat eğer şikayet edemezsem, geri gidip o kadın ile birebir diyaloğa gireceğim. Ben bu kadını nereye şikayet edebilirim? İsmini cismini bilmiyorum, sadece çalıştığı yeri biliyorum. nasıl şikayet edebilirim? Orada oturmak demek vatandaştan üstün görmek demek mi kendini? Birde anneme yapıyor bunu, kötü hissetti kadın kendini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlattıklarınızda şikayet edilecek bir şey yok. Hayatta her tip insan var, insanlara nasıl davranacaklarını dikte edemezsiniz. Diğer insanların düşüncelerine bu kadar takılırsanız mutsuz olursunuz.

Anlattıklarınızda şikayet edilecek bir şey yok. Hayatta her tip insan var, insanlara nasıl davranacaklarını dikte edemezsiniz. Diğer insanların düşüncelerine bu kadar takılırsanız mutsuz olursunuz.
Gayette şikayet ettim ve memur uyarıldı, ezdirmeyin kendinizi kimse sizden üstün değildir kimsenin bu tavırlarına katlanmak zorunda değilsiniz. Onun görevi zaten açıklamak, istersek 10 kere sorarız 10 kere açıklayacak o da işi bu. Kimse kimseye bu tarz üstten konuşup rencide etmeye kalkamaz.

Bilmeyenler için E Devlet üzerinden şikayet oluşturdum ve sonra bir arama aldım, aramada aynı binaya gidip oranın yetkilisini bulmamı ve şikayeti referans göstermem istendi. "Siz gidin ve yetkili kişiye şikayetinizi bildirin oradan" dendi ben de bunu yaptım ve bir sonuca vardık, sizler de böyle yapabilirsiniz. Dilerseniz E Devlet üzerinden, dilerseniz direkt SGK binası içerisinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı