Hoşlanılan kişi ile nasıl iletişim/arkadaşlık kurulur?

llMichaell2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, okulda farklı bir sınıfta bir kız var, ben bu kızdan az-çok hoşlanıyorum fakat kızla hiçbir iletişimim yok.

Sadece geçen hafta okulda düzenlenen münazaradan sonra gelip çok iyi konuştuğumu/savunma yaptığımı söyledi tebrik etti.

Ben bu kızla nasıl iletişim veya arkadaşlık kurabilirim? Kızla hiç ortak arkadaşımız yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, okulda farklı bir sınıfta bir kız var, ben bu kızdan az-çok hoşlanıyorum fakat kızla hiçbir iletişimim yok.

Sadece geçen hafta okulda düzenlenen münazaradan sonra gelip çok iyi konuştuğumu/savunma yaptığımı söyledi tebrik etti.

Ben bu kızla nasıl iletişim veya arkadaşlık kurabilirim? Kızla hiç ortak arkadaşımız yok.
Ne sıklıkla karşılaşıyorsunuz?

Kızı günde 5-6 defa görüyorum, birbirimizi görüyoruz.
Bence en az bir kez görüşünde yanına git, halini hatırını sor, illa okulda bir şeyler oluyordur onlardan sohbet başlatmaya çalış. Küçük iltifatlar da edebilirsin ileriki zamanlarda, yani böyle biraz muhabbetiniz olmaya başlasın ondan birkaç hafta sonra, hemen o tarz şeyler deme, belki uzaklaştırabilirsin kendinden.

Kız sana gelmiş bi defa, tipinde sorun yok demek ki iyi. Karşılaştığınız vakit biraz münazaradan falan konuyu açıp genişletebilirsin muhabbeti. Ardından beraber vakit geçirirsiniz, Starbucks'tan kahve alıp gezersiniz falan. Bu baş başa olmak zorunda değil, başta grup gibi gezersiniz, yalnız kalmak isterseniz kız belli eder sen de bi ara baş başa bir aktivite o zaman ayarlamaya çalışırsın (sinema, sadece ikinizin Strabucks vesaire takılmanız gibi). Asla ama asla ilk adımı sen atma. "Senden hoşlanıyorum" kelimeleri ağzından çıktığı an istediğin aşamaya gelemezsin. Komiksen, muhabbetin iyiyse hoşlanır senden zaten. Bırak ilk o belli etsin, sen de onu rahat ettirmek için biraz karşılığını verebilirsin. Ama dediğim gibi, asla ilk adımı atma.

Yeni konular

Geri
Yukarı