Host ve domain önerisi

zimcim

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir domain ve host almak istiyorum, hosttan yana çok korkum yok fakat domainimi yıllarca kullanmak istiyorum. Çoğu yer gözlemlediğim kadarıyla bir yıldan sonra fiyatlarını arttırıyor, ileride çok pahalı olur diye korkuyorum çünkü herhangi bir iş için kullanmayacağım. Kenarda arkada eğlence amaçlı kullanacağım. Ucuz fiyatlı, güvenilir, domain ve host öneriniz var mı? Host için sadece içine 30 40 fotoğraf yükleyeceğim ve MySQL database olacak içinde 1 tane, database için de 2 tane tablo olacak. Onun dışında herhangi bir yüklenme olmayacak, tablolar da gayet kısa olacak.

Nereden alırsan al seneye uygun fiyat veren istediğin firmaya taşıyabilirsin. Taşıma işlemi aynı zamanda domain süreni 1 yıl uzatır. Daha önce almadıysan ilk alıma özel indirimli domain alabilirsin. Natro ve godady'de domain kampanyalarına bakın. İkinci yıl taşırsınız. Hosting konudunda da natrodan alım yapmamanı öneririm.

1 yıllık domain + hosting
GO daddy de 25 dolar
Natro da 20 dolar
hosting.com.tr de 16 dolar
Civarına geliyor baktığım kadarıyla, hosting.com.trden alsam çok sıkıntı olur mu sizce

Domaini Porkbun veya namecheap'ten alın. GoDaddy'den bir şey almanızı önermiyorum.
Hosting için sadece website yayınlayacaksanız GitHub Pages, Vercel, Netlify gibi yerlere bakın.
Eğer sunucu ile bir şey çalıştıracaksanız Nearlyfreespeech, Hetzner, Vultr'dan cloud paketleri alın.

1 yıllık domain + hosting.
GO daddy de 25 dolar.
Natro da 20 dolar.
hosting.com.tr de 16 dolar.
Civarına geliyor baktığım kadarıyla, hosting.com.trden alsam çok sıkıntı olur mu sizce.

Hosting 1 yıllık mı?

1 yıllık domain + hosting.
GO daddy de 25 dolar.
Natro da 20 dolar.
hosting.com.tr de 16 dolar.
Civarına geliyor baktığım kadarıyla, hosting.com.trden alsam çok sıkıntı olur mu sizce.

Hosting'i Cenuta'dan, domaini Google Domains'den alabilirsin.

Son düzenleme:
Domain için kesiklikle Porkbun ve Google Domain tavsiye ederim

Hosting için ise Solusvm Türkiye göz atabilirsiniz sanal sunucu ve cloud hosting gibi çeşitli seçenekler var açtığınız sunucuda kaynakların hakkını sonuna kadar alabilirsiniz. Yeni bir açılmış bir firma olduğundan destek bakımından hızlı dönüş sağlanıyor.

Geri
Yukarı