Hosts dosyası hiçbir şekilde açılmıyor

StenlyMustafa

Centipat
Daha fazla  
Hosts dosyasını resimde görüldüğü gibi hiçbir şekilde açamıyorum.
IObit unlocker ile denedim onlada olmadı.
Sistemde yöneticiyim(yani oturum administrator olarak açık) ama yine de hiçbir şekilde değiştiremedim.
En son baktığımda 2020'de değiştirilmiş ve bazı sitelere girdiğimde otomatik bazı siteleri açıyor ve bunu sıfırlamak istiyorum.
Ne yapsam yapamadım yardımcı olabilir misiniz?

host.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hosts dosyasını resimde görüldüğü gibi hiçbir şekilde açamıyorum.
IObit unlocker ile denedim onlada olmadı.
Sistemde yöneticiyim(yani oturum administrator olarak açık) ama yine de hiçbir şekilde değiştiremedim.
En son baktığımda 2020'de değiştirilmiş ve bazı sitelere girdiğimde otomatik bazı siteleri açıyor ve bunu sıfırlamak istiyorum.
Ne yapsam yapamadım yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 1600551
Aşağıdaki bağlantıdan dosyayı indirip açın,

Daha sonra host dosyasına sağ tıklayın ve "Sahipliği Al" veya "Take Ownership" diyin ve tekrar deneyin. Olmaz ise etc klasörüne bu işlemi uygulayın.

Bilgisayarı "Güvenli Mod" ile başlatıp, o şekilde deneyebilirsiniz.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim gerek kalmadı.
Sorunumu 2 saat içinde uğraşarak sonunda yaptım.Şöyle hesabım microsoft ile en başta windows açarken açtığım için bütün izinleri vermeme rağmen olmuyordu fakat resimdeki gibi ayarlardan kendimi tam yetki ve izin vererek(normalde de yöneticim fakat ne hikmetse olmuyordu) hallettim.
izin.png

Aşağıdaki bağlantıdan dosyayı indirip açın,

Daha sonra host dosyasına sağ tıklayın ve "Sahipliği Al" veya "Take Ownership" diyin ve tekrar deneyin. Olmaz ise etc klasörüne bu işlemi uygulayın.
Hocam bu çözümü yapmıştım fakat olmadı çok saçma bir şekilde.Çözümü yazarken cevap atmışsınız yeni gördüm kusura bakmayın yukardaki işlemle sorunumu çözdüm teşekkürler.

Geri
Yukarı