Hotfile kapandı

22401914.jpg

​Popüler dosya paylaşım sitesi Hotfile yasal olmayan içeriklere kurban oldu, kapatıldı.

Megaupload’ın ardından ABD’de bu kez de Hotfile’ın fişi çekildi. Telif haklarını çiğnediği gerekçesiyle mahkemeyi kaybeden Hotfile hem kapatılmayı hem de Amerikan film endüstrisine(MPAA) 80 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti.

İçeriğinde illegal içeriklerin bulunması dolayısıyla telif hakkı sorunlarıyla bir süredir boğuşan Hotfile, Megaupload’ı kaderini paylaştı ve tamamen erişime kapatıldı. Artık siteye girmeye çalışan kullanıcılar Amerikan federal mahkemesinin verdiği karar doğrultusunda sitenin kapatıldığı mesajıyla karşılaşıyor.

Çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı?

Neden diye sorarsan bu ve bu gibi upload siteleri genellikle Türkiyede Korsan paylaşım için kullanılıyordu. Korsan kullanımını tamamen bitiremezler ama bu bir adım olabilir.

Ah, ah. Firmalarının kapanışı bana, fişi çekilmiş bilgisayarı hatırlatıyor. :p Ama üzüldüm ya. Neden hep sevdiğim şeyler yok olur bu dünyada. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı