Hp 15-ac108nt Çözünürlük ve Ekran Kartı Sorunu

adeffo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bir hafta önce normal kullanım ve normal seviyeli oyunlar için hp 15-ac108nt modelinde bir laptop aldım. Laptop da çözünürlük problemi yaşamaktayım. Aşağıdaki resimdeki gibi 4 farklı çözünürlük var sadece bunun yüzünden oyunlar çalışmıyor gpu tabanlı çalışan programlarda da sorun yaşıyorum.
cozurnurluk.PNG

Makinada intel hd graphics 5000 standart ekran kartı ve Amd Radeon R5 M330 2gb ekran kartı var.Hp destekden yardım aldım ilk driverleri update ettiler sonra bios update en son dediler format atın attım Pc yeniden kurdum tekrar güncelleme vs sorun yine aynı değişen bişey yok . Grafik özellikleri kısmından oyun ve uygulamaya yüksek performans vs seçimi yaptım ancak sorun yine çözülmedi. Furmark testinde aşağıdaki resimdeki gibi amd çıkmıyor.

2.PNG

Bilgisayar yönet kısmında da herhangi bir problem yok ama çözemedim.
3.PNG

Birkaç sitede bios dan Switchable Graphics Mode fixed yapın demişler ama bios update etmeden öncede ettikten sonra da öyle bir şeçenek yok. Yardımınızı beklemekteyim. İyi Çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı