HP 15-BS107NT vs Casper Nirvana F750-T1

Dapiedra

Decapat
Merhabalar Android uygulama yapmak ve Photoshop CC kullanmak amacıyla Turkcell'den laptop almayı planlıyorum. Sadece ama sadece bu amaçla kullanacağım. 2 farklı laptop arasında kaldım,
Aralarında 1100 lira gibi bir fark var. Baktığımda ekran kartlarının aşağı yukarı aynı olduğunu işlemcilerinin ise birinin i5 birinin i7 olduğunu fark ettim. Benchmark sitelerinde ikisini karşılaştırdım ve i5 7656 i7 ise 8339 puan aldı. Sizce hangisini tercih etmeliyim? HP olan da işimi görür mü yoksa illaki Casper olanı mı almalıyım? Sadece bu iki laptop hakkında seçim yaparsanız çok mutlu olurum kafam yeteri kadar karışmış durumda bu konu hakkında.

Ayrınca android uygulama yapmam için laptopta "3 GB minimum, 8 GB RAM recommended, plus 1 GB for the android emulator" ve "1280x800 minimum screen resolution" cümleleri geçmekte. RAM kısmı her ikisinde de aynı olduğu ve yeteceği kanaatindeyim. Fakat çözünürlük olarak HP olan yetecek mi anlamadım. Casper için bu konuda bir sıkıntı görünmüyor. Destek ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartları hemen hemen aynı değil, aralarında dağlar var. Biri listesinin 100+ kısmında, diğeri 300+ kısmında.
Bu demek değildir ki Casper al, onu da alma. Hatta mümkünse başka yerden başka modellere bak.
Mobile Graphics Cards - Benchmark List

Hemen hemen aynıdan kastım kullanacağım program açısından bir şey farkettirmiyor olmasıydı. Peki bu ikisi arasında kalmış olsanız siz hangisini tercih ederdiniz? Başka modellerden en son bu ikiliye indim ve Turkcell'den alacağım garanti diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı