HP 15-DW2009NT uyumlu ram önerisi

snmzsnmz

Hectopat
Yer
Muğla/Milas
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar, eski bir laptopum var internette gezmek ödevlerimi yapmak gibi işlerde kullanıyorum. (imzamdaki Acer laptop) fakat 2 GB RAM'i olduğu için beni oldukça kısıtlıyor, 3-4 sekme açtığımda yanıt vermeyi durduruyor, ikide bir uygulamayla RAM temizliği yapıyorum bir nebze olsun laptopu rahatlatıyor ama bunu yapmaktan sıkıldım sonunda RAM'ini yükseltmeyi kafama koydum fakat şöyle bir sıkıntı çıktı; laptopumda halihazırda DDR3L 1333MHz bir RAM var (laptopta tek RAM slotu var, yeni aldığım zaman bunu boşa çıkaracağım) ve internette satılık DDR3L 1333MHz 8 GB RAM yok. Onun yerine DDR3L CL11 1600MHz 8 GB ve düz DDR3 CL9 1333MHz 8 GB RAM var. Hangisini alırsam uyumluluk sorunu çıkmadan kullanabilirim kararsız kaldım. RAM'lerin linklerini ve şu anki CPU-Z SPD bölümünün ekran görüntüsünü bırakıyorum. Bu arada işlemcim Celeron N2840, Intel'in sitesinde DDR3L 1333MHz RAM desteklediği yazıyor. Hangi RAM'i almalıyım?

Moderatörler konu başlığını yanlış değiştirmiş başlıktaki laptop değil, imzamdaki ikinci laptop!
Yardım edebilecek var mı?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…