HP 15-EC0020NT RAM önerisi

Mertgencccc

Centipat
Arkadaşlar leptobumda 4*2 olmak üzere iki tane RAM var ben bir tanesini cikarip yerine 8 GB takmak istiyorum Crucial 8 GB 2400MHz DDR4 sodımm basics series CB8GS2400 bu RAM'i satin aldim fakat 1200 MHz olarak calisiyor ama oteki RAM 3200 olarak ozukuyor hic bisey anlamadim yardim edin lütfen bu takili olan 4 GB ikitane var.

Bu da 8 GB 1200 olarak calisiyor nasil oluyor anlamadim. Hangi RAM'lerden alip takabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20200218_161802.jpg
    1.011,9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek bilgilerini gösteriyor orada. Çalıştıkları hızı Memory sekmesi altından bulabilirsin. İkisi de 2400 MHz hızında çalışıyordur büyük ihtimalle.

Öncelikle şu anda sistemde hangi bellekler takılı? Sanırım 4+4 olanlar takılı. Görev yöneticisi altında bellek frekansı kaç gösteriyor? Bir de HWiNFO ile kontrol eder misin?

Öncelikle şu anda sistemde hangi bellekler takılı? Sanırım 4+4 olanlar takılı. Görev yöneticisi altında bellek frekansı kaç gösteriyor? Bir de HWiNFO ile kontrol eder misin?
Şuan işteyim yarın sabah direk kontrol edicem tek 8 gb lik rami takip bakicam kac frekansta calisiyor diye

Şuan işteyim yarın sabah direk kontrol edicem tek 8 gb lik rami takip bakicam kac frekansta calisiyor diye
Anakartınız en fazla 2400 MHz hızı destekliyor olabilir. O gördüğünüz 1200 değerini iki ile çarpıyorsunuz. Yani nerede gördüyseniz büyük olasılıkla doğrudur. Laptopun sitesinden (4+4) 2400 MHz belleklerle geldiği yazılı. Şöyle bir şey olabilir. Sizin laptopa bellek kalmadığı için o an ellerindeki 3200 Mhz bellekleri takmış olabilirler. Normalde şu an takılı olan bellekler 3200 MHz ama anakart o hızı desteklemiyorsa desteklediği en yüksek frekansta çalışırlar. CPU-Z ekranındaki değerlerin neden öyle olduğunu bilmiyorum. Bugün bir kişinin daha aynı sorunu olduğunu görmüştüm. O yüzden emin olmak için görev yöneticisi ve HWiNFO ile kontrol etmenizi istedim. Hem ikili bellekleri hem de tek 8 olanı kontrol edin. Elinizdeki 8 olan sanırım sorunsuz çalışıyordur. Aynısından bir tane daha alıp 16 yapabilirsiniz.

Destek böyle bi mesaj yazdı anlamadım tam olarak

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-02-18-23-09-03-612_com.whatsapp.jpg
    205,1 KB · Görüntüleme: 77
Destek böyle bi mesaj yazdı anlamadım tam olarak
7000-8000 liraya sattığımız ürün için özel, o ürünün kendisine ait kullanım kılavuzu hazırlamadık demiş. Yarın denerken bir tane 4 GB takılı olsun bir de 8 GB tak. Değerleri paylaş. Büyük olasılıkla uyumlu çalışacaklardır. Kullanım sırasında bir sorun yaşamazsan, mavi ekran hataları gibi öyle kullanabilirsin. Eğer olmaz ise aldığın 8 GB belleğin aynısından bir tane daha al 16 GB yap.

Son düzenleme:
7000-8000 liraya sattığımız ürün için özel, o ürünün kendisine ait kullanım kılavuzu hazırlamaya üşendik bütün modellere toptan bir şey hazırlayıp koyduk, ben de bilmiyorum demiş
Vala napcam bilmiyorum yarin bi iyicene arastiricam tek tek takip bakicam kac frekansta calisiyor diye

8 GB'lik diye attığın fotoğrafta Dual Channel gözüküyor, yanlış atmışsın galiba. Fotoğrafta 800 MHz gözüküyor. Arkadaşın dediği gibi farklı bir programla daha kontrol edersin yarın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…