HP 15-g035st J1S39EA RAM Upgrade

th3m4r1n3

Kilopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450m s2h
Amd Ryzen 5 5600
Patriot 8x2 16gb ram
RX 550 2gb
FPS 550W PSU
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar, başlıkta belirttiğim ürüne sahibim. HP'nin bu ürünü maksimum 8 GB kadar destekliyormuş. RAM arttırmak istiyorum fakat 1 RAM bellek yuvası var. Kendim 8 GB RAM alıp takmak istiyorum ama sorun şu ki arka kapağı açamıyorum. Ayrıca teknik servisten bilgi aldığımda tümleşik olduğunu, RAM değiştirmemin, yükseltmemin mümkün olmadığını söylüyorlar. Yardımcı olur musunuz acaba? RAM yükseltmek için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
HP 15-g035st Notebook PC (Veri Sayfası/c04314086.pdf)
4GBlık lehimlidir yani senin 4GB daha takabiliyor olman lazım.

Evet 4 gb lehimli içinde büyük ihtimalle ama işte 8 gb yükseltmek istiyorum. 1 bellek yuvası varmış zaten ama leyimli sanırsam. Ben de 8 gb olması için 8 gb sdram alıp 1 tane içindeki 4gb olan ram söktürüp 8 gb taktırmak istiyorum fakat teknik destek aradığımda yapılamaz diyorlar nasıl oluyor anlamadım. 8gb destekliyor laptop ama ram yükseltemiyorum arka kapağı L şeklinde değil sökecem ama bozarım diye tedirginim yoksa bakasım var içine. Normalde kasa çok söktüm ama laptop hiç sökmedim bilemiyorum. Nasıl çözüm bulurum acaba ve cevap yazdığınız içinde teşekkürler saygılar...

4 GB lehimliyken sistemin maks. 8GB destekliyorsa 4GB RAM alıp takabilirsin, niye lehimliyi sökme ve 8liği kullanma düşüncen var bilmiyorum. Elinde hali hazırda olan bir 8GB RAM varsa takıp denersin, ama sıfır alacaksan 4GB alman yeterli. Mevcut lehimli RAM'i sökemezsin, zaten çoğunlukla anakarta yedirilerek yerleştiriliyor, modül olarak değil.

Youtube'da araştırırsan benzer videolara rastlayabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4 GB lehimliyken sistemin maks. 8GB destekliyorsa 4GB RAM alıp takabilirsin, niye lehimliyi sökme ve 8liği kullanma düşüncen var bilmiyorum. Elinde hali hazırda olan bir 8GB RAM varsa takıp denersin, ama sıfır alacaksan 4GB alman yeterli. Mevcut lehimli RAM'i sökemezsin, zaten çoğunlukla anakarta yedirilerek yerleştiriliyor, modül olarak değil.

Youtube'da araştırırsan benzer videolara rastlayabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim. Ben Şöyle sanıyordum 4 gb lehimli ram var. Ram o slota yani 1 slot var o slotda lehimli olarak takılı sanıyordum. Dediğiniz gibi içinde eğer lehimli ramle ayrı bir de slot varsa bu güzel sevindirici haber alırım 4 gb ram daha 8 gb yükseltmiş olurum. İnşallah sizin dediğiniz gibidir. Ben bir laptop arka kasasını açıp bakayım tekrar buraya yazarım. İlginiz için teşekkürler...

Çok teşekkür ederim. Ben Şöyle sanıyordum 4 gb lehimli ram var. Ram o slota yani 1 slot var o slotda lehimli olarak takılı sanıyordum. Dediğiniz gibi içinde eğer lehimli ramle ayrı bir de slot varsa bu güzel sevindirici haber alırım 4 gb ram daha 8 gb yükseltmiş olurum. İnşallah sizin dediğiniz gibidir. Ben bir laptop arka kasasını açıp bakayım tekrar buraya yazarım. İlginiz için teşekkürler...

Laptop söktüm içini fakat lehimli ram bulamadım. Tek bulduğum ram standart 204 pinli bir ram sdram sanırsam ve 4gb teknik servisinde bişey bildiği yok. Bana lehimli ram diyorlar yükseltilmez diyorlar. Saçma saçma iş yapıyorlar. Resimleri de atayım bilgisi olur diğer kullanıcıların.

Merhaba,

Kardeş ne yaptın ram artıra bildin mi, bende de aynı laptop var, ram artırmak istiyorum...

Laptop söktüm içini fakat lehimli ram bulamadım. Tek bulduğum ram standart 204 pinli bir ram sdram sanırsam ve 4gb teknik servisinde bişey bildiği yok. Bana lehimli ram diyorlar yükseltilmez diyorlar. Saçma saçma iş yapıyorlar. Resimleri de atayım bilgisi olur diğer kullanıcıların.

Merhaba, ne yaptınız ram artıra bildiniz mi, ben de şu an onu araştırıyorum, artırmak mümkünse ben de ram alayım...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı