HP 1510 model yazıcı çizgili yazıyor

alperceljk

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 8 yıldır kutusunda duran HP 1510 model bir yazıcım vardı bugün açtım bilgisayara bağladım falan ilk başta çıktı çıkarmaya çalışırken hiçbir şey çıkmadı. Sonra tekrar denedim ve soluk ve çizgili bir görüntü çıktı. İçinde kartuş vardı ama dolumu, bitmişmi bilmiyorum acaba yazıcı mı bozuk yoksa kartuş mu almam lazım? Çok anlamıyorum yazıcıdan.

Arkadaşlar 8 yıldır kutusunda duran HP 1510 model bir yazıcım vardı bugün açtım bilgisayara bağladım falan ilk başta çıktı çıkarmaya çalışırken hiçbir şey çıkmadı. Sonra tekrar denedim ve soluk ve çizgili bir görüntü çıktı. İçinde kartuş vardı ama dolumu, bitmişmi bilmiyorum acaba yazıcı mı bozuk yoksa kartuş mu almam lazım? Çok anlamıyorum yazıcıdan.
8 yıldır kullanılmıyorsa kartuş muhtemelen kurumuştur. Ondan böyle yapmış olabilir.

Kartuş bitmiştir bu tür yazıcılar için yeniden kartuş alman lazım onlarda hem yazıyor hem de maliyetli parana yazık olur.

Kartuş tıkanmıştır, uzun süre kullanılmayan kartuşlar tıkanıyor veya kuruyor.
Aynı durum başıma geldi, boş çıktı veriyordu. Kartuş doldurman veya yeni kartuş alman gerek.

Bilgisayarda yazıcılar kısmından yazıcını seçip orada yazıcı özellikleri -> bakım sekmesinden(sanırım böyle bir yerdeydi) kartuş temizleme bakımlarını yapabilirsin.

Ben yapınca daha iyi çıktı almaya başladım ama yeterli olmadı + olarak renkli kartuşun bi kısmı tıkanmıştı. Tıkanıklığı açmak çok zor uzun süre losyonda felan bekletmek lazım. Daha sonra kartuş dolum seti alıp dolum yaptım.

Dediğim gibi bakım kısmı büyük ihtimalle yeterli olmaz çünkü çok eski. Ama denemeni öneririm. Denemekten zarar gelmez.

Geri
Yukarı