HP 15S-EQ2030NT R3 5300U ekran kartı problemli

Raşit Ekrem

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GameGaraj Slayer 7XL-3060/ i7 11800H / RTX 3060/ 2x16GB RAM/ 1 TB + 1 TB M2 SSD
HP 15S-EQ2030NT ürününü aldığım günden beridir ekran kartı ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Oyun oynarken video izlerken bir anda siyah ekran geliyor ve kilitleniyor bilgisayar. Siyah ekran sorunu olmasa bile sistem yeniden başlatılıp AMD programından hata alıyorum.

IMG-20220825-WA0005.jpg

Format attım, driverları HP'nin kendi uygulamasından kurdum, AMD'nin kendi sitesinden en güncel Driver'ı indirdim. Windows Update ile de güncelleme yaptım. Her denediğim yöntem ayrı ayrı sorunlar çıkardı. Windows 10 ve 11 ile denedim. BIOS güncellemesi vs. güncellenecek her şeyi güncelledim. Donanımsal bir arıza olma ihtimali var mıdır? Yoksa eksik bir şey mi yapıyorum?

Ürün linki

Denediğiniz yöntemlere bakılırsa donanımsal sorun olma ihtimali var. Garantisi devam ediyorsa sorunu detaylı bir şeklide anlatarak servise göndermeyi deneyin.

Ancak göndermeden önce son bir kez, daha önce kullanmadı iseniz DDU ile sürücüyü temiz kaldırıp yeniden bir kere eski ve bir kere de yeni sürücüleri kurarak deneyin.

DDU ekran kartı sürücülerini temiz bir şekilde kaldırmaya yarayan bir uygulamadır.

Windows Update kendi kendine bir sürüm yüklüyor. Onunla da sistem sıkıntı veriyordu. Windows Update'in driver güncellemesini kapatıp DDU ile temizlik yapıp AMD'nin sitesinden en güncel Driver'ı kurmayı denedim. Ama sorun çözülmedi. HP teknik servisiyle görüşeceğim durumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı