HP 15S-FQ2028NT 2N2M9EA sürücüsü bulunmuyor

Rigor Mortis

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

HP 15S-FQ2028NT 2N2M9EA modeli için driver arıyorum. Resmi sitede özellikleri yazıyor ama yazılım ve driverları sorgulattığımda bulamıyor. Başka bilgisayarlar çıkıyor. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan dizüstü bilgisayara tıklayarak seri numarasını girin. Seri numarası bilgisayarın kutusunda ya da laptopun altında yazıyor olacaktır.

Merhaba,

İşletim sisteminiz Windows 10'sa Ayarlar ekranından güncelleştirme yaptığınızda ekran kartınız hariç tüm önemli driver güncelleştirmelerini otomatik olarak alacaktır. Ekran kartınızın güncelleştirmesini yapmak için ise Bilgisayarım'ı sağ tıklayın, yönet seçeneğini seçin. Karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda aygıt yöneticisine tıklayın, ekran bağdaştırıcıları kısmında modeli yazacaktır. Google'da bu modelin adı ve driver yazarak aratın. Akabinde üreticinin sitesinden güvenle indirip kurulumu yapabilirsiniz.

PC kargoda henüz gelmedi. Yazılım ve sürücüler bölümüne FQ2028NT hiçbir şey gelmiyor. Bilgisayar FreeDOS'la ile geleceği için Wi-Fi kurulumu yapmam lazım önce amacım o sonra internetten gerisi çeker

not: lan girişi yok

Son düzenleme:
PC kargoda henüz gelmedi. Yazılım ve sürücüler bölümüne FQ2028NT hiçbir şey gelmiyor. Bilgisayar FreeDOS'la ile geleceği için Wi-Fi kurulumu yapmam lazım önce amacım o sonra internetten gerisi çeker.

Öncelikle hocam elinizde bir tane Windows 10 21H2 UEFI flash formatınız olsun.
Bazı laptoplarda Wi-Fi simgesi gelmiyor ama büyük ihtimalle size gelecek. Eğer gelmez ise elinizde başka bilgisayar var ise yukarıdan attığım linke girin. (bilgisayarda Ethernet girişi ile ilgili bir şey göremedim)
Hocam PC geldiğini zaman kutusunun üstünde serial number yazacak. Onu girin, girdikten sonra sürücü ağ kısmı var. Oradan indirin ve flash yoluyla şu anki aldığınız laptopa kurun. Kurduktan sonra Windows Update hemen hemen tüm sürücüleri kuracaktır. (eski driverlarda kurabilir öyle kötü yanları var Microsoft'un.) Sonra tekrardan HP'nin sitesine girin. Ekran kartını orada kurun istiyorsanız benim de bir tane HP laptopum vardı. Daha çok performans aldım. Tüm bu aşamalar bittikten sonra BIOS güncellemesi yapın. Yapımı kolay indiriyorsunuz size gerekli olan tüm talimatları veriyor. Bilgisayarınızı kullanırken oyun falan oynacaksanız prizde takılı alsın. Eğer çıkarırsanız hiçbir oyunda 30 FPS üstü göremezseniz. Güç seçeneklerinden yüksek performansa çekin. Bu işlemlerden sonra bilgisayarını rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Windows etkinleştirme de isteyecek. İnternette 10-20 Tl ye dijital lisans olarak satılıyor benim laptobum (2 yıldır) ve kasa bilgisayarımda var (9 aydır) bir problem çıkmadı.
NOT: Tüm sürücüleri el ile kurun. SAKIN! Driver Booster gibi 3.parti uygulamalar kullanmayın.

Geri
Yukarı