HP 24.5" Omen Z7Y57AA 1ms 144Hz Monitör Kullanıcı Görüşleri

Eray Kalelioğlu

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Uzun zamandır sistemim için monitör arayışındaydım. Bir çok forumu incelemeleri haberleri okuduktan sonra fazlasıyla kafam karışmıştı özellikle de GTX 1070 kullanıcısı olarak. Nihayetinde aldığım monitör bugün elime ulaştı.

Sistem özelliklerim;
İntel i7 6700K
Msi GTX 1070 Gaming X
240 GB SSD
1 TB HDD 7200 RPM
2x8 GB 3200 MHz RAM

Not: Sistemi overlock yapmadan kullanıyorum. Her şey fabrika çıkış halinde işlemci hızı 4.0 GHz (overlock ile 4.40 GHz oluyor). Oyunlar HDD üzerinde yüklü SSD üzerinde sadece sistem ve normal programlar var.
Dip Not: Bilgisayara yaklaşık bir buçuk yıldır format atmadım.

HP 24.5" Omen Z7Y57AA 1ms Gaming 144HZ

Piyasada malumunuz bir çok monitör var ve insan karar vermekte zorlanıyor. Ancak almış olduğum bu monitör ile ilgili forumlara bakıldığı zaman en çok alınmalı mı alınmalı mı sorusu. Cevabı paylaşıyorum "Evet alınmalı".

Teknik Özellikler:

Bağlantı 2x HDMI, DisplayPort, 3 USB
Boyut 24.5"
Dahili Hoparlör Var
Parlaklık 400 cd / m²
Tepki Süresi 1 ms

Ben bu ürünü Teknolojipazar sitesinden aldım tıklayarak ürüne ulaşabilirsiniz. 23 Mart 00:30 gibi siparişi verdim, 24 Mart 11:00 itibariyle elimdeydi.

Ölü piksel testi yaptım; Temiz.
Bulutlanma testi yaptım; Temiz.
Hertz testi yaptım; sürekli olarak 144Hz.

Denetim masası ayarlarında farklı Hz seçenekleri var 144'a gelene kadar 60 üzerinde kademeli artırma ve azaltma yapılabiliyor.
Hp my display uygulamasıyla ayarlamalar açık.
Monitör üzerindeki tuşlar yardımıyla farklı modlar üzerinde kullanılabiliyor.

Günümüzün en ağır ve hala oturmamış optimizasyon sorunları olan PUBG'de denedim. Eski monitör ayarlarımda her şey yüksekti sadece yeşillik çok düşüktü. Motor kullandım çok fazla sekti 145km hızla gitmek gerçekten zor oldu benim için. Ortalama 115 FPS stabil bir şekilde oynattı. Ardından ayarların tamamını ultraya aldım. Mükemmel. En ufak bir ekran sekmesi, kayması yaşamadım. Minimum 75 FPS aldım daha altına inmedi. Ortalama FPS ; 85. Motor kullanımı düzeldi. Cam gibi görüntü çok uzak noktalarda ki insanları bile seçebiliyorsunuz sıkıntı olmuyor.

Need For Speed Most Wanted (2012) üzerinde deneme yaptım. Fazla söze gerek yok cam gibi. Parlaklık netlik mükemmel.

GTA V üzerinde de deneme yaptım. Tüm ayarlar ultra'ya alındıktan sonra benchmark testi yaptım 125 FPS verdi. Oyun içi görüntüler canlı pürüzsüz ve parlaktı.

Sorularınız kafanıza takılan bir şey varsa bu başlık altında sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüz hayırlı olsun. Bende şu sıralar monitör almayı düşünüyorum. Ama 1440p'nin altına düşmek istemiyorum ve bilgisayarımın 1440p de 144hz'i desteklemediğini öğrendim. 4k da ise 30hz'i destekliyor. Laptopda hdmi 1.4 versiyonu varmış.

Bu yüzden 1440p 60hz e yönelecem. 60 hz ile 144hz arasında ki fark olmazsa olmaz mı sence? Yani oyun dışında, bilgisayarı kullanırken ki 144hz deneyimi nasıl sana göre?

Monitörünüz hayırlı olsun. Bende şu sıralar monitör almayı düşünüyorum. Ama 1440p'nin altına düşmek istemiyorum ve bilgisayarımın 1440p de 144hz'i desteklemediğini öğrendim. 4k da ise 30hz'i destekliyor. Laptopda hdmi 1.4 versiyonu varmış.

Bu yüzden 1440p 60hz e yönelecem. 60 hz ile 144hz arasında ki fark olmazsa olmaz mı sence? Yani oyun dışında, bilgisayarı kullanırken ki 144hz deneyimi nasıl sana göre?

Bence aynı. Ben bir fark göremedim. Forumlarda mouse hareketine bağlı olarak hızlıca oynattığın zaman arkadan takip eden mouse simgeciği olur ya onun azaldığını söylüyorlar. Ama ben göremedim belki bir tek o fark ediyordur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı