HP 250 G3 işlemci değişimi yapılabiliyor mu?

GrimRock

Hectopat
Sayın Technopat sakinleri elimde HP 250 G3 marka laptop bulunuyor. Özellikleri;
Intel Celeron N2840 işlemci.
2 GB 1333 MHz RAM.
Ve tabii dahili Intel HD Graphics.
Anakart DDR3 8 GB RAM destekliyor. RAM'i 8 GB'a yükseltmeyi düşünüyorum burada sorun yok. Size danışmak istediğim şu; işlemci anakarta lehimli laptopda, bunu tamirciye söktürüp, Intel Celeron N2840 yerine Intel Pentium A1020 taktırsam buna değer mi? Böyle lehim sökme lehimleme hassas konular ama iki işlemci arasında güzel bir fark var. Sizce yaptırmalı mıyım? Sizin düşünceleriniz ne bu konuda?

Bilgisayarı ne amaçla kullancağına bağlı ama bence buna para harcama paranı biriktirmen daha verimli olur ilerisi için.

Bios'un bunu destekleyeceğini sanmıyorum. Ayrıca i3'lü bir anakartı muhtemelen daha ucuza taktırırsınız. Yine de bu sisteme yatırım yapmanızı tavsiye etmem.

Bilgisayarı ne amaçla kullancağına bağlı ama bence buna para harcama paranı biriktirmen daha verimli olur ilerisi için.
İkinci nesil oyunlar için oyun bilgisayarı gibi hem günlül kullanım hem oyun tarzında diye düşünüyorum.
Bios'un bunu destekleyeceğini sanmıyorum. Ayrıca i3'lü bir anakartı muhtemelen daha ucuza taktırırsınız. Yine de bu sisteme yatırım yapmanızı tavsiye etmem.
Hm komple anakart değiştirme konusuna hiç bakmadım kasa uyar mı diye de, bakmalı mı sizce?

Alacağınız anakartın yine iyi bir ekran kartı olmayacağı için bu yolu da tavsiye etmem. Yanında şarj adaptörünüzüde değiştirmeniz gerekecek. Ayrıca "ikinci nesil oyunlar" demişsiniz ama ikinci nesil oyunlar 1970-1980'lerde çıkan oyunlar oluyor. Elinizdeki bilgisayar emülasyon ile onları rahat bir şekilde açar.

Alacağınız anakartın yine iyi bir ekran kartı olmayacağı için bu yolu da tavsiye etmem. Yanında şarj adaptörünüzüde değiştirmeniz gerekecek. Ayrıca "ikinci nesil oyunlar" demişsiniz ama ikinci nesil oyunlar 1970-1980'lerde çıkan oyunlar oluyor. Elinizdeki bilgisayar emülasyon ile onları rahat bir şekilde açar.
Asır demedim hocam nesil The witcher vs vs 1. nesil olarak değerlendiriliyor bildiğim kadarıyla fakat league of legends gibi cs:go gibi oyunlar 2.nesil yada başlangıç-orta segment diye geçiyor. Belki ben yanlış biliyorumdur. Ama bir geliştirme yapmam gerekli şuan tamamen yetersiz.

Türkiye'de bulabileceğiniz ve bu bilgisayara olacak en iyi anakart ile bu sonuçları alırsınız CS:GO'da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ve hayır, nesil olayı öyle olmuyor oyun sektöründe.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı