Çözüldü HP 515 yazıcıdan arkalı önlü çıktı alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba. HP 515 model yazıcı aldım ama süreki arkalı önlü çıktı alırken sorun yaşıyorum. Bazen istediğim gibi çıktılar çıktıktan sonra hepsini koyuyorum sırası bozulmadan çıkıyor, bazen de atlamalar falan oluyor sıra bozuluyor nasıl bir ayarla bunu çözebilirim? 200 sayfalık çıktı aldım hepsi karışmış birbirine. PDF olarak yazdırdığım dosyayı yazdırırken kağıdın her iki tarafına da yazdır olan seçeneği işaretliyorum. İlk sayfalar çıktıktan sonra uyarı kutucuğuna devama basıyorum ama bazen o işaret tekrar çıkıyor ve çıktı düzeni bozuluyor.

Bunun kolay bir yönetimi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yazdırmak istediğiniz dosyaları parça parça yazdırarak da sorunu çözebilirsiniz. Mesela önce 50 sayfa çıkarın sonrasında diğer 50 sayfayı tarzında. Yazıcı kağıdı alırken ve döndürürken çok veri varsa kafayı yiyebilir. Bir de PDF'leri Edge üzerinden açıp yazdırıyorsanız Adobe Acrobat kurup direkt onun üzerinden yazdırmayı da deneyebilirsiniz, bu da direkt sorununuza çözüm olabilir. Sonucu belirtirseniz sevinirim, iyi akşamlar dilerim.
Yazdırmak istediğiniz dosyaları parça parça yazdırarak da sorunu çözebilirsiniz. Mesela önce 50 sayfa çıkarın sonrasında diğer 50 sayfayı tarzında. Yazıcı kağıdı alırken ve döndürürken çok veri varsa kafayı yiyebilir. Bir de PDF'leri Edge üzerinden açıp yazdırıyorsanız Adobe Acrobat kurup direkt onun üzerinden yazdırmayı da deneyebilirsiniz, bu da direkt sorununuza çözüm olabilir. Sonucu belirtirseniz sevinirim, iyi akşamlar dilerim.

Çözüm
Evet hocam sorunu parça parça çıkararak çözdüm.

Geri
Yukarı