HP bilgisayara RAM yükseltme önerisi

mega3500

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle bilgisayarımda 8 GB RAM bulunmakta, fakat Ryzen işlemci 2 GB kullandığından dolayı RAM geliştirme yapmak istiyorum ve maalesef ki teknik donanım işlerinden de hiç anlamam. Yardımcı olabilecek biri var mı CPU-Z verilerini paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsısz.png
    97,1 KB · Görüntüleme: 46
  • Adsız.png
    108,7 KB · Görüntüleme: 44
Bu konulardan pek anlamıyorum ama sanırsam sisteminizde 4+4 şeklinde ram var ve iki slot dolu olması lazım.

Doğrudur hocam performans olarak pek mutlu etmiyor maalesef 16 veyahut 32 gb yapmak istiyorum
o zaman 8+8 şeklinde yapmanız lazım. Yani iki tane 8 GB ram almanız lazım. Bilen birisi yardımcı olur fakat biraz masraflı olacaktır size.

Bilgisayarın veya anakartın tam modelini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Gözlerim kanadı CL17'yi görünce bizim DDR3'ler bile 2400MHz'de CL10 . Sen direk o RAM'i de değiştir hocam aynı RAM'den zor bulunur ve timingleri de o MHz için çok fazla.

Dosya Ekleri

• 5D26E197-0CE7-443D-9D2A-2AAB21264B2C.jpeg
    140,6 KB · Görüntüleme: 44
Gözlerim kanadı CL17'yi görünce bizim DDR3'ler bile 2400MHz'de CL10 . Sen direk o RAM'i de değiştir hocam aynı RAM'den zor bulunur ve timingleri de o MHz için çok fazla.
Ne almam gerektiğini öğrenince sobada imha etmeyi düşünüyorum hocam

Aman hocam anakartınız ve işlemciniz ne kadar destekliyorsa o kadar alın aksi takdirde yanarsınız.

Aman hocam anakartınız ve işlemciniz ne kadar destekliyorsa o kadar alın aksi takdirde yanarsınız.
İşte bilgili bir abiyi bekliyorum bana şunu al bunu al diyicek daha önce belirttiğim gibi bu konularda bilgim 0

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…