HP Dizüstü Bilgisayar Bellek Yükseltme

Xraicon

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. HP CB007NT model dizüstü sahibiyim. Bellekleri çift kanal kullanmak için (oyunlarda daha yüksek performans alınacağı söyleniyor) bellek takviyesi yapmayı düşünüyorum. HM175 anakartta çift kanal kullanabilir miyim? Bellek hızı 2400 MHz olan mı, yoksa 2666 MHz olan belleklerden mi almalıyım? Ve 2 tane link bırakacağım, hangi marka olanı önerirsiniz ya da sizin önerebileceğiniz varsa bekliyorum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ram 2.png
    ram 2.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 45
  • ram1.png
    ram1.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 53
Sana tavsiyem bilgisayarının daha uyumlu çalışması için o Belleği ikinci elde satman ve bu Bellekleri almalısın.

Sana tavsiyem bilgisayarının daha uyumlu çalışması için o Belleği ikinci elde satman ve bu Bellekleri almalısın.

Param olsa da ben alsam :(
Eski bilgisayarım DDR3'tü ona RAM alıp hatta bu şekilde set halinde 8 GB yapmıştım uygun bir fiyata. DDR4'ler cep yakıyor.

Onu ben de düşündüm ama bütçenin çok üstüne çıkıyorum o şekilde 32 gb yaparsam. Peki 2400 mhz 16 gb alsam şuankinin yanına çift kanal kullanabilir miyim? En azından ilerde yükseltme yapacak olursam daha rahat olur.

Onu ben de düşündüm ama bütçenin çok üstüne çıkıyorum o şekilde 32 gb yaparsam. Peki 2400 mhz 16 gb alsam şuankinin yanına çift kanal kullanabilir miyim? En azından ilerde yükseltme yapacak olursam daha rahat olur.
Çalışır fakat çift kanal çalışacağını pek sanmıyorum.

Bunu alırsan bilgisayarın 24 GB olacak veya yalnızca bunu kullanırsan 16 GB. Bilgisayarı kaç sene daha kullanmayı düşünüyorsun ki güncelleme ihtiyacı hissedesin 16GB RAM olmasına rağmen? İstersen 8+8=16GB yap çünkü laptop'un ömrü bitene kadar bu rahatlıkla yetecektir sana.

Bunu alırsan bilgisayarın 24 GB olacak veya yalnızca bunu kullanırsan 16 GB. Bilgisayarı kaç sene daha kullanmayı düşünüyorsun ki güncelleme ihtiyacı hissedesin 16GB RAM olmasına rağmen? İstersen 8+8=16GB yap çünkü laptop'un ömrü bitene kadar bu rahatlıkla yetecektir sana.
Yani haklısınız aslında. Peki bellek markası olarak ne önerirsiniz? Longline, high level, crucial?

Yani haklısınız aslında. Peki bellek markası olarak ne önerirsiniz? Longline, high level, crucial?
Normalde pek bilgili değilimdir bu konularda eğer ikili alacaksam şu an bulunanın aynısını almaya çalışırım yoksa ikili set halinde. Biraz önce bir konuda yazı gördüm CPU-Z'deki ''Part'' kısmından aynı RAM bulunabiliyor. Sizin RAM'i buldum fakat hep yurt dışı sitelerde var eğer buralarda bulursanız veya vergisi falan hallederim derseniz sizin RAM'iniz bu tek RAM alarak işin içinden çıkabilirsiniz.
Marka olarakta bir şey diyerek sizi yakmak istemem çünkü laptop kısmında markalar çok kısıtlı ve bir bilgim yok. Ben önceki bilgisayarıma Kingston almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı