HP DL380 G4 Windows server nasıl formatlanır?

erdem sümer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar ikinci el aldığım bir server var HP DL380 G4 model bunun içinde Windows server 2008 yüklü şifresi bilinmiyor buna sıfır bir kurulum yapmak istiyorum mümkünse server 2018 yüklemek tercihim olacaktır.

Bana bu konuda tüm detaylarıyla anlatabilir misiniz hiç bu zaman kadar bir server alıp kullanmadım yani serverlar hakkında bilgim 0 ona göre yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1602532670250.png

MBR'yi seçerek kurulum yapabilirsiniz. Windows 10 kurun derim imkanınız varsa. Windows 10 isterseniz linki bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 699941

MBR'yi seçerek kurulum yapabilirsiniz. Windows 10 kurun derim imkanınız varsa. Windows 10 isterseniz linki bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
usta sıkıntı şurada server olduğu için normal pc gibi f12 boot menüsü yok bu makinede ve del tuşu ile de giremiyorsun biosa işte tam detaylı anlatım lazım bana biraz kurcaladım ama bulamadım
usta sıkıntı şurada server olduğu için normal pc gibi f12 boot menüsü yok bu makinede ve del tuşu ile de giremiyorsun biosa işte tam detaylı anlatım lazım bana biraz kurcaladım ama bulamadım
şen girdim usb boot bile olsa şifresini bilmediğim server 2008 açılıyor

Son düzenleme:
yüklemeye çalışıyorum boot loadin files ekranı dolduktan sonra resetliyor ve normal 2008 tekrar açılıyor orjinal bir server 2008 iso dosyasını bulamadım onunla pin resetlemeye çalışacağım siz bulursanız bana linkini atar mısınız.
Uzun uğraşlar sonucunda çözmeyi başardım böyle bir sorun yaşayanlar ve 0 bilgisi olanlar için anlatıyorum en az 2 USB'ye ihtiyacınız var:
1-) HP ürünleri smartstart CD destekli benim model DL380 G4 8.30 sürümünü çalıştırıyor.
2-)smartstart programını USB olarak hazırlıyoruz.
3-)Windows server 2008 R2 ISO olarak indiriyoruz (veya başka işletim sistemi)
Uyarı: Windows işletim sistemini orijinal dosya olarak Windows'un sitesinden indiriyoruz yoksa kabul etmiyor.
4-)işletim sistemini Rufus programı ile USB'ye bootable ediyoruz. Bunu yapmamızın amacı ISO olarak hata alıyor olmamız.
5-)sonradan hazırladığımız USB'leri ilk smartstart takıyoruz Boot ettikten sonra işletim sistemi USB'yi takıp devam ediyoruz ve programın driverları işletim sistemine yüklemesini sağlıyoruz.
6-)Boot ettikten sonra sistem restart edeceğim ilk açılışta bootmsr hatası alabilirsiniz CTRL+alt+Del yapıyoruz ve yeniden başlatırken smartstart USB'yi Boot etmesin diye çıkarıyoruz. Ve bundan sonra artık normal Windows yüklemsi ypar gibi yükleme yapıyoruz.
Uyarı: Eğer disk seçim ekranında Partition hatası alıp yükleme yapmazsa yeniden başlatıp RAID controlcü ayarında diskleri silip yeniden ayarlayın

Ben bu şekilde çözdüm smartstartta nasıl yükleyeceğinizi
YouTube adresinde anlatıyor.

Gerçekten normal Windows PC'leri yükleri gibi yükleyemiyoruz maalesef çok teferruat var ve cidden bilginiz yoksa benim gibi kafayı yeme noktasına gelebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı