Çözüldü HP DV6 2190US için Hangi Linux dağıtımı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 301523
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 572
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
S

Silinen üye 301523

Ziyaretçi
macOS'a benzeyen bir Linux dağıtımı arıyorum.
İlk defa Linux kullanacağım, Windows 10 ile Dual Boot olarak kurmak istiyorum.

Sistem özellikleri
HP Pavilion DV6 2190US
i7 720QM
8 GB DDR3 1333 MHz RAM
GT 230M

Oyun oynamak için kullanmayacağım.
Günlük işler için stabil ve macOS görünümlü bir Linux dağıtımı tercihimdir.
Tema kurmayı etc. bilmiyorum, öğretirseniz kurarım :).

Çözüm
Edinebileceğim bir bağlantı var mı?
Rufus'la yazdırıp doğrudan yüklüyor muyum?
ElementaryOS'u daha da benzetebiliyor muyum?
ElementaryOS site bağlantısı: The fast, open, and privacy-respecting replacement for Windows and macOS ⋅ elementary OS
Siteye girdikten sonra miktar kısmına 0 yazarak ücretsiz bir şekilde ISO dosyasını edinebilirsiniz ve direkt olarak Rufus ile yazdırabilirsiniz. Kurulum sırasında ise Windows'u otomatik olarak algılayacak ve yanına kurma seçeneğini size verecektir.
Edinebileceğim bir bağlantı var mı?
Rufus'la yazdırıp doğrudan yüklüyor muyum?
ElementaryOS'u daha da benzetebiliyor muyum?
ElementaryOS site bağlantısı: The fast, open, and privacy-respecting replacement for Windows and macOS ⋅ elementary OS
Siteye girdikten sonra miktar kısmına 0 yazarak ücretsiz bir şekilde ISO dosyasını edinebilirsiniz ve direkt olarak Rufus ile yazdırabilirsiniz. Kurulum sırasında ise Windows'u otomatik olarak algılayacak ve yanına kurma seçeneğini size verecektir.

Çözüm
Ekran Alıntısı.PNG

USB içinden kurulum yapılmıyor mu?
Boot menüsüne gelip USB'den mi boot etmeliyim?

TrentaOS ve Deepin Linux MacOS'a çok daha fazla benziyor. Her altında dock olan dağıtımı MacOS benzeri olarak önermenizi doğru bulmuyorum. Deepin Linux kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı