HP Elitebook 850 GB vs Dell İnspiron 15

Suiceninsan

Attopat
Arkadaşlar bana okuldan 5 yıl boyunca okuduğum süre boyunca kullanmam için destek olarak HP Elitebook 850 GB diye bir laptop verilecek.
1628076808417.png

Benim de elimde mevcut olarak Dell İnspiron 15 5567 Laptop var.

1628077047628.png

Bu elimdeki Dell Laptop'un bataryası bitmiş durumda. SSD'si yok ve yakında içini temizlemeyi düşünüyorum 5 yıldır hiç dokunmadım. Kozmetik olarak da birazcık sıkıntısı var.

Sizce birisini kullanıp diğerini tarihe mi bırakayım?
Yoksa şu an kullandığım Dell laptopun bakımını vs. yapıp onu mu kullanmaya devam edeyim?
Yoksa 2'sini de satıp HP Omen vs. öyle bir laptop mu alayım? (HP Omen dedim çünkü tek iyi bildiğim laptop o.)
Hangisi laptop daha iyi?
Son olarak da 2'sini de önümüzdeki aya kadar satmak istesem toplam kaç paraya satarım?

Yanımda ekstra olarak tuttuğum 1000 TL'm var.

Laptop sizin olacaksa satın Monster veya HP tarzı bir Gaming laptop alın. Hem işinizi görür hem oyun da oynarsınız :)

Hocam o laptoplar pek yüksek bir şey etmez ikisini bir ikinci elde Max 5 çok iyi denk getirirsen zor ama Max 5'di zaten 5.5'e kadar gider 6000 6500e de alınanilecek düzgün bir laptop yok o yüzden şimdilik elinizdeki ile idare etmek en mantıklısı ikisini satıp borca giricen bir o kadar da değmez yani üstteki laptop oyunların bazılarını giriş seviyesi olanları kaldırır onun dışında da işini görür Valorant CS Minecraft gibi oyunları da oynatır zaten.

Hocam o laptoplar pek yüksek bir şey etmez ikisini bir ikinci elde Max 5 çok iyi denk getirirsen zor ama Max 5'di zaten 5.5'e kadar gider 6000 6500e de alınanilecek düzgün bir laptop yok o yüzden şimdilik elinizdeki ile idare etmek en mantıklısı ikisini satıp borca giricen bir o kadar da değmez yani üstteki laptop oyunların bazılarını giriş seviyesi olanları kaldırır onun dışında da işini görür Valorant CS Minecraft gibi oyunları da oynatır zaten.
O kadar kötü mü ya? 2'sini de satsam 5500 TL mi geçer elime?

O kadar kötü mü ya? 2'sini de satsam 5500 TL mi geçer elime?

Hocam laptoplarda ekran kartı bulunmuyor laptopun dahili grafik birimi bulunduğu için çoğu kişi tercih etmeyecektir eden kişide genelde ölücü tayfadır bu tarz şeylerde ilk laptopa aşırı kötü diyemem valoranr CS:GO Minecraft gibi oyunları oynayanilirsin zaten 6000 civarına tek başına satabilirsin sıfırının fiyatına da bakmadım aslında ama 2 olan modeldeki laptopu satmanız uzun süreli olur satılmayabilir bile genelde laptop alanlar ın bütçesi biraz yüksek oluyor düşük bütçede genelde masaüstü tercih ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı