HP Envy 15-EP1005NT 4G6C5EA alınır mı?

Bütçe
10.000 - 15.000TL

fankitonki

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Linkteki ürünü almayı düşünüyorum. Farklı satıcılarda da listelenmeye başlarsa fiyatı düşecektir. Hepsiburada indirimi vs. olursa alacağım.

Birinci önceliğim güçlü bir işlemci ve bunu soğutabilecek bir kasa. Normalde beklediğimden biraz daha ağır fakat tamamen metal kasa olmasından dolayı sorun değil. Numpad olmaması benim için bir artı. Yazılım için alıyorum ve numpad zaten kullanmıyorum. Ekranın renk doğruluğu gayet iyi. Beğendiğim noktalar bunlar.

Geçen senenin HP Envy 15 kasası ile hemen hemen aynı. Önceki modelleri kullananlar varsa memnunlar mı? Ek olarak HP teknik servisi nasıl?

Oyun oynamayacaksan pili de iyi giden bir MX ekran kartlı notebook veya ultrabook almanı tavsiye ederim tabi donanım isteyen uygulamalar kullanacaksan bu önerimi kaale alma.
Seçtiğin dizüstünün o fiyat bandında fiyatının fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ve 13 bin TL'ye gelen 130 Watt RTX 3060'lı Lenovo Legion 5 veya MSI üretimi Monster Tulpar T7 v25.1 önerebilirim. Daha iyisini bilen yazacaktır illaki.
Not: Baktığınız model 83 Wh pile sahipmiş, yani istenildiği takdirde alınabilir lakin ben sadece fiyatının fazla olduğunu düşünüyorum.

Oyun oynamayacaksan pili de iyi giden bir MX ekran kartlı notebook veya ultrabook almanı tavsiye ederim tabi donanım isteyen uygulamalar kullanacaksan bu önerimi kaale alma.
Seçtiğin dizüstünün o fiyat bandında fiyatının fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ve 13 bin TL'ye gelen 130 Watt RTX 3060'lı Lenovo Legion 5 veya MSI üretimi Monster Tulpar T7 v25.1 önerebilirim. Daha iyisini bilen yazacaktır illaki.
Not: Baktığınız model 83 Wh pile sahipmiş, yani istenildiği takdirde alınabilir lakin ben sadece fiyatının fazla olduğunu düşünüyorum.
Teşekkür ederim önerileriniz için. Fiyat konusuna bende katılıyorum. İçinde Windows olduğu içinde biraz pahalı. Freedos versiyonunun gelip gelmeyeceğiyle alakalı bilgi vermediler. Donanın olarak en azından 4 5 sene işimi görmesi gerekiyor. Yazılım için aslında işlemcisi fazla performanslı kalıyor. 4 çekirdekli güncel U serisi işlemciler bile yeterli geliyor yazılım için. H serisi işlemcinin uzun vadede performans açısından mantıklı olacağını düşünüyorum. Yükseltme seçenekleride mükemmel. RAM'lerin ikiside lehimli değil. İki tane M2 depolama desteği var. Wifi lehimli ve USB-C üzerinden şarj olmuyor. Bence eksiklikleri bunlar. Geçen senenin modellerini kullanan bulabilirsem onlara sıcaklık değerlerini, kullanım rahatlığını vs. sormak istiyorum açıkçası.

Monster Tulpar T7 v25.1 çok ağır. Aynı kasanın 15 inç olan versiyonunu çıkartsalar gözüm kapalı alırdım.

Legion 5 şu an için düşünmüyorum. Uzun süredir araştırdığım modellerden birisi. Ancak hem kendi ağırlığı hem adaptör ağırlığıyla biraz ağır kalıyor.

Beklediğim 2-3 model var. Onlarda alacağım zamana kadar gelirse karşılaştırıp alırım. Bu fiyattan bunu almak yerine Zephyrus G14 düşünülebilir şu anki modeller içinden.

Geri
Yukarı