HP G6 Aşırı Isınma Sorunu

Bob Dolphin

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Hp G6 laptobum var. Bilgisayrim BF4 oynarken 100 dereceye kadar çıkıyor ve o sıcaklıkta oynuyorum. Bu sorunumu nasıl çözerim?

Klasik bir cevap olacak belki fakat yapman gerekenler belli.

Notebook'un içini açarak ilk önce güzelcene temizlemeli sonra kuruyan termal macununu silip yenilemelisin. Ayrıca kucakta değil notebook'un hava deliklerini kapatmayacak zeminlerle oynamalısın.

Ekstra klavye kullanmanda fayda var.

İçini bu gün açmayı planlıyorum. Zaten masadan hiç indirmem laptobumu isteyene bile izin vermem. Peki termel macun konusunda öneriniz var mı? Yani aralarında kalite farkı varsa önereceğiniz macunlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda yardımcı olamayacağım. Eskişehir de yaşıyorum ve tam olarak İstanbul da neyi nerede bulacağınızı bilmiyorum..
Fakat çeşitli sitelerde bulabilirsiniz.

Bu sorunu makineyi elden çıkararak çözersin sadece. Bendede vardı fan değiştirdim, termal macun yeniledim hiçbir işe yaramadı. G6 modellerinde kronik bir sorun var. Tek ısı borusu kullanılmış. Yani çözemezsin en iyisi sat kurtul.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…