HP G62 ATI Mobility Radeon HD 5470 Siyah Ekran Sorunu

Berke Can Yanık

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu forumda yeniyim.

HP G62 laptop kullanıyorum. Ati Mobility Radeon HD 5470 ekran kartım var. Ama nedense kullanamıyorum. Bilgisayarım açılırken ekran siyah kalıyor ve görüntü gelmiyor. Açılma sesini duyuyorum ama görüntü yok.

3-4 ay önce GTA 4 oynarken bilgisayarım aniden kapanmıştı. Yine aynı sorun oluşmuştu. Güvenli moddan girip ekran kartının driverını silmiştim ve başka bir siteden tekrar yüklediğimde düzelmişti. Bilgisayarım formata gitti, geldiğinde yine aynı sorun oluştu. Bu sefer ne yapsam düzeltemiyorum. Ses var, görüntü yok. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli modda DDU ile bütün sürücüleri silin. Sonra da en son sürücüyü buradan indirip kurun:

UnifL - leshcatlabs.net

Sürücü kurulumu sonrası yine siyah ekran sorunu olursa cihazın AMD GPU'sunda sorun olabilir. Reballing yapılması gerekebilir.

Bende de Asus K52Jr var aynı sorunu yaşıyorum. Sorun şu ATI'nin yayınladığı güncel sürücüleri kurunca sorun yaşıyorum fakat Asus'un güncel olmayan sürücülerini kurunca sorun yaşamıyorum. Sorunu ise şu şekilde özetleye bilirim. Güncel sürücüyü kurduğum zaman ekran aydınlatan ledler yanmıyor. Ekrana bir ışık tutulduğu zaman görüntü var. Sadece ekran ışığının hiç olmadığını düşünün. Bıos ve windows açılış ekranlarında görüntü normal tam windows açılıyor ve driver çalışacağı zaman kararıyor.

Bu sorunu Asus'la konuşarak yapmaya çalıştım fakat dedikleri her şeyi yapıp düzelmediğin de sisteminiz için bizim sitemizde yayınlanan en güncel driverı indirip kurunuz denildi fakat en güncel driverları 2011 senesine ait.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı